Віртуози 43. РАПСОДІЯ. КОНЦЕРТ. СИМФОНІЯ

Вівторок 28.05.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

190–600

Опис

Зібрались якось українець і два австрійці… Щоб презентувати неординарну ідею на фестивалі «Віртуозів». Тож — очевидно — на цьому ніхто не залишиться байдужим. Симфонічний вечір проведе слухачів від жанру рапсодії (де індивідуальне понад усе) через інструментальний концерт (де музиканти — в пошуку балансу між солістом та оркестром) до симфонії (де колективне начало переважає). Лунатимуть твори Георгія Майбороди, Вольфґанґа Амадея Моцарта та Франца Шуберта — невипадково зібрані в одній програмі.

Образи славетних гір Карпат постануть у тріумфальній «Гуцульській рапсодії», жвава гумористична та світла життєлюбна сценки ознаменують звучання моцартівського фортепіанного концерту… Завершить виступ боротьба двох танцювальних стихій — поважного лендлера (предка вальсу) та феєричної тарантели, що символізують частини Третьої шубертівської симфонії. За мольбертом цієї розкішної панорами — Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою Айдара Торибаєва, солює піаністка Оксана Рапіта.

Вже понад 30 років казах за походженням і буддист за віросповіданням, відомий диригент Айдар Торибаєв, живе та виступає в Україні. Неодноразово він диригував у найвідоміших концертних залах Європи — Відні, Женеві, Цюриху, Берліні, Барселоні, Лондоні, концертував з оркестрами в Азії та Північній Америці.

Тим часом як Оксана Рапіта, відома львівська піаністка, веде активну діяльність як популяризаторка української музики, і здійснила понад 20 прем’єр української та світової музики, брала участь у записах CD з музикою українських композиторів (Станіслав Людкевич, Ігор Соневицький, Мирослав Скорик, Юрій Ланюк, Віктор Камінський, Олександр Козаренко). Тандем Торибаєва та Рапіти цього разу представить для слухачів один із найвідоміших моцартівських концертів для фортепіано з оркестром.

 

Виконавці:

  • Оксана Рапіта, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Айдар Торибаєв, диригент

 

Програма:

  • Георгій Майборода (1913–1992). «Гуцульська рапсодія» (1949, друга ред. 1952)
  • Вольфґанґ Амадей Моцарт (1756–1791). Концерт для фортепіано з оркестром № 23 ля мажор, K.488 (1786)
  • Франц Шуберт (1797–1828). Симфонія № 3 ре мажор, D. 200 (1815)

 

Модераторка – Поліна Кордовська

Поділитись