VIVA d’ITALIA

Концертний зал Людкевича

Четвер 05.08.2021 / 19:00

Концертний зал Людкевича

110-290

Опис

Навіть упродовж спекотного львівського літа мистецьке життя міста не згортає своїх обертів. Цьогоріч вже вшосте у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Темою цьогорічного фестивалю стануть подорожі та мандри, за якими ми усі так вже скучили! На нас чекають неповторні літні вечори, присвячені музиці різних епох, які звучатимуть у виконанні українських та закордонних музикантів. Ми будемо подорожувати різними країнами: пристрасною Іспанією, романтичною Італією, надзвичайною Францією… Завітаємо у країни, які наповнять нас приємною прохолодою – Естонію, Британію. Заглянемо навіть у Голівуд та на Бродвей. Завершиться наша подорож у рідній Україні.

На нас очікують 11 цікавих подій, що відбудуться впродовж 29 липня – 8 серпня 2021 року. Зустрінемось у Львівській національній філармонії!

***

Венеційські канали, римський Колізей, неймовірна Тоскана та мальовнича Сицилія. Саме Італія стане наступним пунктом нашої музичної мандрівки.

Батьківщина Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Данте Аліг’єрі, Антоніо Вівальді та ще багатьох всесвітньо відомих імен митців і винахідників… Італія стала колискою опери та багатьох музичних жанрів. Без сумніву, славу Італії створила саме музика!

У різних музичних жанрах насолоджуватися мистецтвом цієї країни ми зможемо у  виконанні львівських солістів-інструменталістів. У центрі музичної програми буде всіма улюблена композиція Антоніо Вівальді. Цикл концертів «Чотири Пори року» не потребує представлення, тим паче, що ці 4 оркестрові шедеври звучатимуть в перекладі для скрипки та органа з авторськими поясненнями в сонетах самого Вівальді. Живопис Ольги Куц у реальному часі допоможе калейдоскопічно сприйняти кожен місяць року, втілений композитором у нотах і звуках.

Італійських композиторів М. Клементі, Ф. Бузоні, О. Респіґі та Дж. Верді ми почуємо в блиску фортепіанної техніки молодої львівської піаністки Меланії Макаревич. У перекладі опери «Ріґолетто» для фортепіано їй “допоможе” славетний угорець Ференц Ліст.

 

Виконавці:

  • Ігор Муравйов, скрипка
  • Меланія Макаревич, фортепіано
  • Олена Мацелюх, орган
  • Ольга Куц, живопис

 

Програма:

  • Муціо Клементі. Соната для фортепіано, тв.4 №2
  • Ферруччо Бузоні. Етюди у формі варіацій, тв.17 / BV 206
  • Отторіно Респіґі. Ласкавий вальс. Канон. Ноктюрн
  • Ференц Ліст. Концертна парафраза на оперу Верді Ріголетто
  • Антоніо Вівальді. Чотири пори року

Поділитись