Продовжуємо феєричний ювілейний сезон симфонічного оркестру INSO-Львів – надихаємось хоробрістю наших захисників на фронті, зцілюємо зранені війною серця в тилу!
Давно очевидним, а сьогодні беззаперечним є той факт, що Україна – це частина Європи. Сповідування європейських цінностей, відкритість, освіченість, включеність в європейські суспільні процеси завжди була властива українцям. А багата музична спадщина України була і залишається важливою частиною східноєвропейської культури. Саме тому, оркестр INSO-Львів та наш великий друг з Австрії Олександр Гордон готують для вас неймовірну програму, що представить українську музику в контексті європейського симфонізму. Увертюра й дві симфонії, казковий світ і трагічна реальність, яку переживає митець, прагнення щастя поруч з життєвою боротьбою. Три абсолютно різні твори – але всі геніальні. Цілий океан емоцій в одному концерті!
Розпочне вечір життєрадісний твір австрійського романтика Франца Шуберта. Його яскрава музика до театральної пʼєси “Чарівна арфа” перевершила і пережила, власне, саму виставу. А урочиста і таємнича водночас увертюра доповнила ще один музичний спектакль з музикою Шуберта – оповідь про кіпріанську принцесу Розамунду.
Четверту (1964), субʼєктивно-трагічну симфонію видатного українського модерніста Бориса Лятошинського називають “авторською сповіддю митця”. У ній драматизм сягає свого апогею, а ідейне висловлювання є гранично стислим як на рівні тематизму, так і на рівні форми загалом. У ній український симфоніст світового рівня укотре демонструє масштаб свого таланту. А ми лише дивуємося стійкості його особистості, що пройшла терновий шлях свого становлення в умовах тоталітарного радянського режиму.
Нелегко далася австрійському композитору Антону Брукнеру його Пʼята симфонія (1876). Ця музика народжувалася в період, коли світ випробовував знаного органіста і композитора несправедливістю, безгрошівʼям та знеціненням. Довгі роки митець прагнув довести цю симфонію до абсолюту, роблячи низку правок і змін в партитурі. Але результат вартував зусиль – донедавна нікому не потрібна симфонія стала надбанням світової класики. Брукнер називав свою Симфонія №5 “фантастичною”, але біографи трактували її як “трагічну”. Цікаво, які барви цієї музики відкриються для слухачів на концерті оркестру INSO?
Виконавці:
- Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів
- Олександр Гордон – диригент (Австрія-Швейцарія)
Програма:
- Франц Шуберт. Увертюра до пʼєс “Чарівна арфа” та “Розамунда”, D 644
- Борис Лятошинський. Симфонія № 4, тв. 63
- Антон Брукнер. Симфонія № 5 cі-бемоль мажор, WAB 105
***
Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.
У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.
Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.
Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!