Архівний відеозапис «Реквієму» Олександра Щетинського

10.04.2020
Опис

Сьогодні у католицьких вірян, більшості протестантів та вірмен – Велика (Страсна) П’ятниця. Цей день присвячений споминові страждань і смерті Ісуса Христа.

Тому саме сьогодні, 10 квітня, хочемо презентувати Вашій увазі РЕКВІЄМ для мішаного хору і струнного оркестру (1991/2004) Олександра Щетинського у виконанні Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Камерного хору «Gloria». Диригент – Володимир Сивохіп. Запис із фінального концерту XX. Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» (12 жовтня 2014 р.).

Детально про «Реквієм» розповів нам автор цієї композиції:

«Реквієм для хору і струнних написаний на традиційний латинський текст. Як і в інших моїх творах останніх років, я продовжую тут розробку нової метамови, що вбирає в себе стильові елементи різних епох – григоріанський хорал і ранню поліфонію, барочні фіґури, оперний мелодизм ХІХ сторіччя, прийоми письма ХХ сторіччя… Від техніки колажу чи полістилістики (Л. Беріо, М. Каґель, А. Шнітке) ця метамова відрізняється, зокрема, тим, що різноманітні стилі в ній не протиставлені, а навпаки – максимально об’єднані, плавко й непомітно переходять одне в одне.

Найважливішим для мене є переборення еклектики й досягнення нової єдности тих звукових елементів, що в історії музики ніколи не існували одночасно. Потрапляючи у неочікуваний контекст, ці скалки старих стилів і епох трансформуються, впливають одне на одного. На перший план виходить не чистота стилізації, а переосмислення чужих ідіом, авторський «коментар» до них. Музика, що зовні нагадує знайому класику – чи то Верді, чи Брамса, чи Палестріну, – несе світовідчуття нашого часу, в чомусь уразливіше, зі своєю марнотою, що її, начебто, не було в старі часи, а в чомусь іншому більш масштабне й універсальне, таке, що тяжіє до діалогу культур і їхньої взаємодії».

Реквієм складається із шести частин:

  1. Requiem et Kyrie
  2. Dies irae
  3. Offertorium (Domine Jesu et Hostias)
  4. Sanctus
  5. Benedictus
  6. Agnus Dei

 

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...