Два роки тому, 29 червня 2016 року життя Сліпака забрала снайперська куля терористів. Василь Сліпак був всесвітньо відомим українським оперним співаком та солістом Паризької опери. Але із початком російської агресії – він повернувся до України та пішов боронити її на сході.
Щоби вшанувати пам’ять героя вже другий рік відбувається Міжнародний музичний марафон. Цього року він стартував у Києві і продовжиться вже завтра у Львові, звідки Сліпак родом. Виконавці й диригенти, які беруть участь у марафоні – приїхали з Франції та США. На вечорі пам’яті присутня і кореспондент “5 каналу” Євгенія Китаїва.
У столичній залі консерваторії, яка і названа на честь Василя Сліпака, відбувся вечір пам’яті. На музичний марафон прийшли вшанувати пам’ять співака знайомі, друзі, були запрошені ветерани війни та студенти. Василь Сліпак почав зайтися оперним співом з дев’яти років. До музичної школи його свого часу відвів старший брат.
“Василь дуже хотів, щоб ця країна мінялася. І головний меседж – щоб кожна людина в цій країні зрозуміла, що якщо не починати себе, а на когось сподіватися, то нічого не буде. Тобто ми всі повинні мінятися, кожен з нас, у своїй сім’ї, зі своїми близькими, друзями, на роботі. Тоді все буде добре”, – розповідає Орест Сліпак.
На вечорі пам’яті друзі Василя розповіли – він нікому не зізнавався, що воював на сході. Усі близькі знали лише, що він волонтерив. І тільки коли він загинув – правда стала відомою. Друзі зізнаються, що і досі не можуть повірити, що Василя вже немає – він був дуже енергійною людиною. Кажуть, що його енергетика і зараз відчувається у консерваторії.
“Статний, красивий, знаменитий. Як заходив у кімнату, то всі лампочки загорялися. Купа жартів, сміху, все зводилося до дуже простих… все було дуже просто і зрозуміло. Любив сюрпризи і підкидав їх, жартував. Оце реальний Василь… Він був чесним. Чесним із самим собою, і віддавався на 100% тій справі, яку робив. Чи це була опера, чи війна, чи кохана дівчина”, – згадує керівник чоловічого хору капели “Дударик” Дмитро Кацал.
Ще від початку Революції Гідності Сліпак почав займатися волонтерством – організовував усе із Парижа, з української діаспори. Навесні 2014-го вперше поїхав на схід. Коли вже втретє був на фронті, влітку 2016-го, працюючи кулеметником зловив снайперську кулю. Побратими дали йому позивний “Міф” через його улюблену оперну роль – Мефістофеля.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...