119 філармонійний сезон, який він був?

12.07.2022
Опис

Цього місяця Львівська національна філармонія завершує свій вже 119 сезон. З цієї нагоди ми завітали до “Медіацентру Україна” 

12 липня відбувся брифінг, участь у якому взяли:

  • Володимир Сивохіп – Генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика
  • Богдан Сегін – комерційний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, керівник проєкту “Музи не мовчать”

 

Учасники розповіли про особливості цього сезону, як змінилось життя філармонії, її колективів, солістів та оркестрів, про нові проєкти та досвід, про виклики часу.

ЗА ЧАС ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ФІЛАРМОНІЇ ПРОВЕЛИ ПОНАД 250 МИСТЕЦЬКИХ АКЦІЙ — ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ВОЛОДИМР СИВОХІП

Понад 250 мистецьких акцій провели у Львівській філармонії від початку повномасштабного вторгнення росії. Це і концерти в залі філармонії, і вуличні заходи, зокрема, для переселенців. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика Володимир Сивохіп. Крім того, за його словами, від лютого філармонія почала активну роботу над своїми нотними архівами.

«І щодень ми в якусь країну відправляємо ноти українських композиторів. До 24 лютого цього не було, про українську музику практично не говорили. І це мене переконує, що наша музика має велике майбутнє», — розповів Володимир Сивохіп.

Також, за інформацією директора, попри війну, музиканти Львівської філармонії активно гастролюють у світі. Щоправда, спершу на гастролі вирушала лише жіноча частина колективу, — через обмеження на виїзд чоловіків за кордон.

«Ми стоврили ноу-хау: жіночий квінтет, жіночий квартет, жіночий камерний хор «Глорія». Зараз ми вже їздимо повним складом: були в Польщі і в Німеччині, і в Грузії. А в серпні знову плануємо їхати до Польщі», — пояснив генеральний директор Львівської філармонії.

Ще один напрямок діяльності філармонії під час війни — проєкт «Україна-2022. Музи не мовчать», який започаткували ще в березні. За словами комерційного директора Львівської філармонії Богдана Сегіна, цим проектом допомагають музикантам з інших регіонів України. В його межах вже провели 33 концерти.


«Багато музикантів переїхали у Львів з Києва і Харкова та шукали можливості самореалізовуватися у своїй професії. Тож ми започаткували концерти з трансляціями без глядачів у залі. Цими трансляціями ми збираємо донати, і з цих грошей оплачуємо гонорари музикантам», — розповів Богдан Сегін.

 

Повна версія брифінгу:

 

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...