119 філармонійний сезон, який він був?

12.07.2022
Опис

Цього місяця Львівська національна філармонія завершує свій вже 119 сезон. З цієї нагоди ми завітали до “Медіацентру Україна” 

12 липня відбувся брифінг, участь у якому взяли:

  • Володимир Сивохіп – Генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика
  • Богдан Сегін – комерційний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, керівник проєкту “Музи не мовчать”

 

Учасники розповіли про особливості цього сезону, як змінилось життя філармонії, її колективів, солістів та оркестрів, про нові проєкти та досвід, про виклики часу.

ЗА ЧАС ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ФІЛАРМОНІЇ ПРОВЕЛИ ПОНАД 250 МИСТЕЦЬКИХ АКЦІЙ — ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ВОЛОДИМР СИВОХІП

Понад 250 мистецьких акцій провели у Львівській філармонії від початку повномасштабного вторгнення росії. Це і концерти в залі філармонії, і вуличні заходи, зокрема, для переселенців. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика Володимир Сивохіп. Крім того, за його словами, від лютого філармонія почала активну роботу над своїми нотними архівами.

«І щодень ми в якусь країну відправляємо ноти українських композиторів. До 24 лютого цього не було, про українську музику практично не говорили. І це мене переконує, що наша музика має велике майбутнє», — розповів Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - 119 філармонійний сезон, який він був?

Також, за інформацією директора, попри війну, музиканти Львівської філармонії активно гастролюють у світі. Щоправда, спершу на гастролі вирушала лише жіноча частина колективу, — через обмеження на виїзд чоловіків за кордон.

«Ми стоврили ноу-хау: жіночий квінтет, жіночий квартет, жіночий камерний хор «Глорія». Зараз ми вже їздимо повним складом: були в Польщі і в Німеччині, і в Грузії. А в серпні знову плануємо їхати до Польщі», — пояснив генеральний директор Львівської філармонії.

Ще один напрямок діяльності філармонії під час війни — проєкт «Україна-2022. Музи не мовчать», який започаткували ще в березні. За словами комерційного директора Львівської філармонії Богдана Сегіна, цим проектом допомагають музикантам з інших регіонів України. В його межах вже провели 33 концерти.

Львівська національна філармонія - 119 філармонійний сезон, який він був?
«Багато музикантів переїхали у Львів з Києва і Харкова та шукали можливості самореалізовуватися у своїй професії. Тож ми започаткували концерти з трансляціями без глядачів у залі. Цими трансляціями ми збираємо донати, і з цих грошей оплачуємо гонорари музикантам», — розповів Богдан Сегін.

 

Повна версія брифінгу:

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...