BACH-334. BirthDay Night. Відзначали яскраво!

22.03.2019
Опис

 

Цьогоріч, протягом тижня довкола 21 березня у Львівській філармонії було спекотно!

Ми фантазували, придумували розмаїті цікавинки. У репетиційних залах майже цілодобово було чути музику геніального Баха.

Нас так захопив вир і атмосфера, шалена енергетика творчості короля барокко, що забувалося все! Дітки наших виконавців засинали прямо на стільцях в класах і кабінетах. Ми теж не встигали поїсти чи виспатися. Проте ніхто не скаржився! Ба, навпаки! Всі, хто був залучений до організації BACH-334. BirthDay Night, насолоджувалися кожної миттю!

Щоб привернути увагу до творчості неперевершеного Баха, музиканти Львівської філармонії вийшли на залиті сонцем, весняні львівські вулиці. 18 березня було організовано вуличну акцію «Ми любимо Баха». Веселі конкурси, прекрасна музика у середмісті, безліч посмішок і шквал оплесків!

А вже у сам день народження великого Йогана Себастьяна, 21 березня з самого ранку і до глибокої ночі у філармонії панувала магічна атмосфера. Всі хвилювалися і з нетерпінням чекали нашого вечірнього марафону.

І от, коли Львів укрився вечірнім оксамитовим небом у затишному холі Львівської філармонії зазвучав орган! Розпочалося диво музики, віртуозного виконання, вишуканості і таланту!

Лише уявіть, аж до півночі звучала незабутня музика у виконанні чотирьох оркестрів! Хору! Блискучих солістів!

Були виконані як світські твори Йогана Себастьяна Баха так і духовна музика. Окрім цього, на наших шанувальників чекала несподіванка! Ще однією рисою музики короля бароко є її відкритість до нових інтерпретацій, що надихало багатьох композиторів на створення власних опрацювань цих творів. Яскравим прикладом такого нового осмислення є перевтілення шести віолончельних сюїт Баха для симфонічного оркестру української композиторки Богдани Фроляк. За словами авторки, для кожної Сюїти вона «намагалася знайти оригінальне стилістичне вирішення. Тут і риси класики та романтики, і легкий доторк віденського вальсу, і джазові гармонії». Симфонічна версія цього циклу творів звучала у виконанні Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів».

Яскраво! Грандіозно! Тепло! Таким був 334-й День народження славетного Баха у Львівській філармонії! Овації, що довго не вщухали, крики «Браво!» свідчать про те, що ми змогли передати глядачеві наш захват творчістю Генія Бароко!

З Днем народження, вічний Бах!

Світлини з концерту BACH-334. BirthDay Night
Фото Анастасія Іванова

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...