Зустрічати найважливіше християнське свято, Великдень, у часі війни — є нашою реальністю. Проте вірячи у “перемогу життя над смертю”, справедливості над злом, та власне українську Перемогу, ми вітаємо усіх, хто святкує цей світлий день Воскресіння Христового. Нехай ваші рідні будуть у безпеці, нехай у ваших душах панує добро та благодать. Дякуємо нашим захисникам за можливість вшанувати воскреслого Христа в тилових містах! У нашому великодньому кошику — добірка музики від різноманітних колективів Львівської національної філармонії. З Пасхою!
Згадаємо наших воїнів та послухаємо «Реквієм» Антоніна Дворжака. Він був виконаний на останньому концерті перед повномасштабним вторгненням та присвячений пам’яті Небесної Сотні – трагічним подіям, які назавжди закарбувалися у нашій пам’яті. Вшануймо пам’ять людей, які віддали своє життя за Україну!
Виконавці:
Фортепіанний квінтет Василя Барвінського, виконаний щойно створеним на той час жіночим ансамблем “Українська муза”. Автора називали «композитором без нот», бо радянський режим привселюдно спалив більшість його рукописів. Проте він є першим українським композитором, ноти якого видавалися в Європі, США, Японії (видання «Рeters», «Universal Edition»). Його «Шість мініатюр на українські теми» виявились такими популярними, що 1000 примірників розійшлися всього за 4 місяці по Європі, що для 1925 року було значимим успіхом. Але у Мордовському ГУЛАГу, де видатний композитор несправедливо перебував цілих 10 років, Василь Барвінський створив Квінтет для скрипок, альта, віолончелі та фортепіано, — музику, сповнену тонкого ліризму та пошани перед українською мелодикою. Вона є свідченням незламності духу та відродження мистецтва.
Виконавці:
Концерт для скрипки з оркестром №5 Євгена Станковича у виконанні Олега Криси з Академічним симфонічним оркестром Філармонії, має підназву «Питання без відповіді». Він створений на честь 75-річчя видатного українського скрипаля, який у червні 2022 року виступив на творчому бенефісі, зібравши широке коло друзів та прихильників.
Виконавці:
З концерту 27 березня 2014 р. у Концертному залі ім. С. Людкевича слухаємо твір-лауреат Шевченківської премії авторства Богдани Фроляк — Симфонія-реквієм «Праведная душе» до 200-річчя від його народження Кобзаря. Музика писалась під час героїчного спротиву Майдану.
Виконавці:
Микола Дилецький. Літургія чотириголосна (фрагменти) у виконанні Камерного хору «Gloria» (Володимир Сивохіп, диригент). Запис 2004 року
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...