Як пройшов Конкурс імені Скорика у 2023 році?

24.10.2023
Опис

1 жовтня у Львівській філармонії офіційно завершився Другий композиторський конкурс імені Мирослава Скорика!

Симфонічні прем’єри переможців Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика пролунали, переможці почули звучання своїх творів, а слухачі отримали змогу оцінити творчість молодих українських авторів та підтримати їх на шляху становлення. У відеоролику на завершення Конкурсу пропонуємо ще раз пригадати церемонію нагородження та концерт, а також почути коментарі організаторів:

У цьому відео ми зібрали головні моменти з церемонії нагородження, а також вітальні слова Володимира Сивохіпа (генерального директора Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика) та Максима Козицького (начальника Львівської обласної військової адміністрації).

Як відзначив начальник ЛОВА Максим Козицький, “Ми платимо дуже дорогу ціну, щоб Україну, її мистецтво і культуру впізнавали. Дякую кожному, хто долучився до конкурсу: меценатам, дякую європейським партнерам. Дякую й молодим лауреатам і тим, хто взяв участь у конкурсі. Це можливість показати Україну світові і можливість вагомого професійного зросту”.

Конкурс заснували у 2021 році Львівська національна філармонія і департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА, у тому ж році й провели перший конкурс.

Переможцями цьогорічного конкурсу стали:

  • лауреат I премії – Юрій Пікуш (м. Дніпро), концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra»;
  • лауреатка ІІ премії – Рената Сокачик (м. Ужгород), поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments»;
  • лауреат ІІІ премії – Нікіта Іванченко (Маріуполь), концерт для віолончелі та оркестру «Картини війни».

Їх відзначили винагородами у розмірі 200, 170 та 130 тисяч гривень. Також спеціальну премію Конкурсу від Оани та Сімона Камартін (Швейцарія, грошовий еквівалент – 750 євро) присудили львів’янину Остапу Мануляку за його твір для контрабаса та оркестру «Монолог-діалог-полілог».

 

Провідником у світ звучань кожного автора став Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського. Солювали Артем Полуденний, Оксана Литвиненко та Назар Стець. Вшанували й патрона Філармонії та Конкурсу — на згадку про видатний внесок Митця пролунала «Урочиста увертюра» Мирослава Скорика.

Повне відео: https://youtu.be/v7kgSZsa6Iw

Сайт Конкурсу: https://skoryk-competition.philharmonia.lviv.ua/

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...