Вічна пам’ять Олександру Козаренку

21.03.2023
Опис

Сьогодні зранку, 21 березня, перестало битись серце Олександра Козаренка. Відомий український піаніст, музикознавець та композитор помер в Івано-Франківську в віці 59 років.

Дирекція та колектив Львівської національної філармонії висловлює смуток з приводу передчасного відходу митця та непоправної втрати для усієї музичної спільноти. Музика Олександра Козаренка неодноразово звучала у стінах філармонії у виконанні різноманітних колективів та солістів. Оригінальне мистецьке бачення національно-фольклорних першоджерел, автентичної мелодики та її поєднання з модерними прийомами композиторського письма надавало його музиці особливого непересічного значення. Світла пам’ять музичному генію.

Музика Козаренка на 26. Міжнародному фестивалі “Контрасти”

В одному із останніх інтерв’ю виданню The Claquers композитор сказав: “…ми живемо в епоху реплік, ретрансляцій, коментувань, але не творення. З поживного ґрунту згадувань, цитувань, колажів виникне нова ідея. Дуже цікаво, що ж за тим горизонтом. Для композитора важливо розставити вектори «думання», показати напрямок руху. А вже той, хто обтяжений контекстом, обтяжений творчістю, зможе далі рухатись цим шляхом. Не можна говорити про істину в останній інстанції, тим більше в наш час тотального плюралізму. Єдине, чим добрий цей час — ми в передчутті відкриття. В мене є переконання, що ми живемо на його порозі…».

Олександр Козаренко народився 24 серпня 1963 року у Коломиї. Закінчив Львівське музичне училище та Київську консерваторію та аспірантуру (класи професорів: композиції Мирослава Скорика, фортепіано Всеволода Воробйова та музикознавства Івана Ляшенка) по класу фортепіано. Стажувався у Вюрцбурзькому університеті (Німеччина, 2004). Доктор мистецтвознавства (2001).

Львівська національна філармонія - Вічна пам’ять Олександру Козаренку

Козаренко писав музику у жанрах симфонічної, оперної, балетної, хорової, камерно-інструментальної, вокальної та театральної музики. Його твори увійшли до репертуару провідних колективів та виконавців України (ансамбль «Київська камерата», Київський саксофонний квартет, оркестр «Віртуози Львова», капела «Трембіта» та інші), виконувалися в Україні та у багатьох країнах світу, зокрема на міжнародних фестивалях «Київ Музик Фест» (Київ), «Контрасти» (Львів), «Два дні й дві ночі нової музики» (Одеса), «Дні музики композиторів Кракова» (Польща), «Мелос-Етос» (Словаччина), «Дрезденські дні сучасної музики» (Німеччина).

Козаренко є автором музики до понад 50 вистав. Камерна кантата Олександра Козаренка для контртенора та інструментального ансамблю «П’єро мертвопетлює», прем’єра якої відбулася у 1994 р. у Львові, розкрила нові грані у таланті Василя Сліпака. Як піаніст приділяв особливу увагу виконанню української музики ХХ–XXI століть.

Лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), дипломант Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів (1986). Лауреат державних премій України з композиції ім. Левка Ревуцького (1996) та ім. Миколи Лисенка (2001).

____

Прощання з Олександром Козаренком відбудеться в м. Коломия в Катедральному Соборі Преображення Господнього ПЦУ, вул. Гетьмана Івана Мазепи, 56А.
Чин похорону розпочнеться завтра, 22-го березня о 11:30.
Парастас відбудеться 22-го березня о 18:00.
Поховання в четвер, 23-го березня, о 13:00.

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...