Сьогодні зранку, 21 березня, перестало битись серце Олександра Козаренка. Відомий український піаніст, музикознавець та композитор помер в Івано-Франківську в віці 59 років.
Дирекція та колектив Львівської національної філармонії висловлює смуток з приводу передчасного відходу митця та непоправної втрати для усієї музичної спільноти. Музика Олександра Козаренка неодноразово звучала у стінах філармонії у виконанні різноманітних колективів та солістів. Оригінальне мистецьке бачення національно-фольклорних першоджерел, автентичної мелодики та її поєднання з модерними прийомами композиторського письма надавало його музиці особливого непересічного значення. Світла пам’ять музичному генію.
Музика Козаренка на 26. Міжнародному фестивалі “Контрасти”
В одному із останніх інтерв’ю виданню The Claquers композитор сказав: “…ми живемо в епоху реплік, ретрансляцій, коментувань, але не творення. З поживного ґрунту згадувань, цитувань, колажів виникне нова ідея. Дуже цікаво, що ж за тим горизонтом. Для композитора важливо розставити вектори «думання», показати напрямок руху. А вже той, хто обтяжений контекстом, обтяжений творчістю, зможе далі рухатись цим шляхом. Не можна говорити про істину в останній інстанції, тим більше в наш час тотального плюралізму. Єдине, чим добрий цей час — ми в передчутті відкриття. В мене є переконання, що ми живемо на його порозі…».
Олександр Козаренко народився 24 серпня 1963 року у Коломиї. Закінчив Львівське музичне училище та Київську консерваторію та аспірантуру (класи професорів: композиції Мирослава Скорика, фортепіано Всеволода Воробйова та музикознавства Івана Ляшенка) по класу фортепіано. Стажувався у Вюрцбурзькому університеті (Німеччина, 2004). Доктор мистецтвознавства (2001).
Козаренко писав музику у жанрах симфонічної, оперної, балетної, хорової, камерно-інструментальної, вокальної та театральної музики. Його твори увійшли до репертуару провідних колективів та виконавців України (ансамбль «Київська камерата», Київський саксофонний квартет, оркестр «Віртуози Львова», капела «Трембіта» та інші), виконувалися в Україні та у багатьох країнах світу, зокрема на міжнародних фестивалях «Київ Музик Фест» (Київ), «Контрасти» (Львів), «Два дні й дві ночі нової музики» (Одеса), «Дні музики композиторів Кракова» (Польща), «Мелос-Етос» (Словаччина), «Дрезденські дні сучасної музики» (Німеччина).
Козаренко є автором музики до понад 50 вистав. Камерна кантата Олександра Козаренка для контртенора та інструментального ансамблю «П’єро мертвопетлює», прем’єра якої відбулася у 1994 р. у Львові, розкрила нові грані у таланті Василя Сліпака. Як піаніст приділяв особливу увагу виконанню української музики ХХ–XXI століть.
Лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), дипломант Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів (1986). Лауреат державних премій України з композиції ім. Левка Ревуцького (1996) та ім. Миколи Лисенка (2001).
____
Прощання з Олександром Козаренком відбудеться в м. Коломия в Катедральному Соборі Преображення Господнього ПЦУ, вул. Гетьмана Івана Мазепи, 56А.
Чин похорону розпочнеться завтра, 22-го березня о 11:30.
Парастас відбудеться 22-го березня о 18:00.
Поховання в четвер, 23-го березня, о 13:00.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...