Насичене і яскраве турне симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами

09.02.2023
Опис

Про це розповідає оглядач Джон Флемінг в одному з провідних медіа Америки, Classical Voice North America. В рамках двомісячного туру із 40 концертів під батутою головного диригента Теодора Кухара оркестр виступив у Центрі перформативних мистецтв Вайлдстайна у Флориді.

У матеріалі наведено слова Теодора Кухара: «Зазвичай такий тур — Флорида, Нью-Йорк, Америка — є дуже очікуваним. Але люди в оркестрі надзвичайно травмовані війною, і така довга відсутність дому викликає у них багато тривоги». Зазначається, що ще на початку турне, музиканти отримали страшні новини з України: 14 січня російська ракета зруйнувала частину великого житлового комплексу в Дніпрі та вбила понад 45 мешканців, зокрема дітей. «Це була абсолютно жахлива новина — чути, що цілі родини знищені», — поділилась в коментарі солістка скрипкового концерту Брамса, Владислава Лученко. «Але ми все одно виходимо на сцену виступати».

Львівська національна філармонія - Насичене і яскраве турне симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами

Теодор Кухар та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

 

Владислава Лученко, яка зараз є концертмейстером Theatre Orchester Biel Solothurn у Швейцарії, сказала, що для неї бути в турі — це привілей:

«Це спосіб для нас також боротися. Ми, музиканти, не навчені воювати на передовій. Але якщо ми можемо показати публіці США нашу музику, нашу культуру та велич України, то ця місія варта того, щоб ми так довго були далеко від дому».

Львівська національна філармонія - Насичене і яскраве турне симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами

Програми туру здебільшого складаються з відомого класичного репертуару (Брамс, Гріг, Дворжак, Бетховен), однак кожен концерт містить твір з української музики.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...