Насичене і яскраве турне симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами

09.02.2023
Опис

Про це розповідає оглядач Джон Флемінг в одному з провідних медіа Америки, Classical Voice North America. В рамках двомісячного туру із 40 концертів під батутою головного диригента Теодора Кухара оркестр виступив у Центрі перформативних мистецтв Вайлдстайна у Флориді.

У матеріалі наведено слова Теодора Кухара: «Зазвичай такий тур — Флорида, Нью-Йорк, Америка — є дуже очікуваним. Але люди в оркестрі надзвичайно травмовані війною, і така довга відсутність дому викликає у них багато тривоги». Зазначається, що ще на початку турне, музиканти отримали страшні новини з України: 14 січня російська ракета зруйнувала частину великого житлового комплексу в Дніпрі та вбила понад 45 мешканців, зокрема дітей. «Це була абсолютно жахлива новина — чути, що цілі родини знищені», — поділилась в коментарі солістка скрипкового концерту Брамса, Владислава Лученко. «Але ми все одно виходимо на сцену виступати».

Львівська національна філармонія - Насичене і яскраве турне симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами

Теодор Кухар та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

 

Владислава Лученко, яка зараз є концертмейстером Theatre Orchester Biel Solothurn у Швейцарії, сказала, що для неї бути в турі — це привілей:

«Це спосіб для нас також боротися. Ми, музиканти, не навчені воювати на передовій. Але якщо ми можемо показати публіці США нашу музику, нашу культуру та велич України, то ця місія варта того, щоб ми так довго були далеко від дому».

Львівська національна філармонія - Насичене і яскраве турне симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами

Програми туру здебільшого складаються з відомого класичного репертуару (Брамс, Гріг, Дворжак, Бетховен), однак кожен концерт містить твір з української музики.

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...