Приємним останнім акордом мистецького львівського літа став VIII Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбувся впродовж 14-29 серпня.
Основною концепцією цьогорічного, вже восьмого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», стало представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями. Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, директором – Сергій Бурко.
Цьогоріч гості відвідали десять унікальних подій, кожна з яких демонструвала багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях відомих колективів і солістів.
Концерт-відкриття фестивалю відбулось 14 серпня у Митрополичих садах, де улюбленці львівської публіки, Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” під батутою Тараса Вергуна, а також незрівнянна Іванна Митроган (арфа), у програмі “Класика в саду” виконали світові шедеври класичної музики про кохання (Моцарта, П’яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса), романтичні серенади, музика вічно закоханих The Beatles та саундтреки з улюблених фільмів про кохання.
Не менш цікавими та унікальними стали наступні події. 15 серпня у Львівському музеї історії релігії усі мали можливість почути старовинний інструмент-попередницю сучасної віолончелі – віолу да гамба. Віола да гамба була дуже популярною в XVII столітті, для неї писали найвідоміші композитори того часу. Почули цей інструмент з властивим йому м’яким делікатним звучанням, неповторним оксамитовим тембром у виконанні польського віртуоза Рафала Горчинського.
20 серпня у Львівському музеї історії релігії виступила відома органістка Олена Мацелюх, яка виконала органну музику епохи бароко та митців-романтиків.
Справжній фурор серед публіки 21 серпня викликала знана українська скрипалька Богдана Півненко, а також її талановиті учні – Корній Шелдунов, Сандра Василькова, Діана Коваль, яким аплодують слухачі багатьох країн! У програмі “Віртуозний феєрверк” вони виконали музику Паганіні, Сарасате, Ліста, Чайковського.
Окрім гостей з інших міст і країн, на фестивалі виступили відомі львівські музиканти і колективи. 22 серпня у виконанні Андрія Кушніра (скрипка), Олесі Масник (скрипка) та Анни Іванюшенко (клавесин) звучала музика епохи Бароко. Духовні композиції прозвчали у програмах “Український Сакрум” (23 серпня, вокальний ансамбль “Калофонія”), “Антологія української духовної музики” (28 серпня, Галицький академічний камерний хор) та “Бандура у храмі” (29 серпня, Квартет бандуристок “Львів’янки”).
Особливою стала подія “Присвята 30-річчю Незалежності України”, що відбулася 24 серпня в у духовному серці Львова – у Соборі святого Юра! У виконанні оркестру “Віртуози Львова” під батутою Сергія Бурка, квартету бандуристок “Львів’янки” та дуету “Бандурна розмова” звучала українська музика різних епох.
Фінальний концерт Фестивалю відбувся 29 серпня у Концертному залі Людкевича за участі гостей із Рівного – Академічного камерного оркестру Рівненської філармонії, який є одним із найстаріших українських колективів. Виступив оркестр під батутою свого керівника Юрія Скрипника.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...