Проєкт «”Серце Оксани”: опера-казка» Львівської національної філармонії став одним із переможців у категорії Малі проєкти конкурсу “Фокус на культуру”, який проводився у Львові. Завдяки цьому стане можливою постановка однойменної опери видатної української композиторки Стефанії Туркевич-Лукіянович.
Унікальний конкурс «Фокус на культуру», на основі якого надаватиметься грантова підтримка на реалізацію проектів у галузі культури на 2020 рік, стартував 6 березня. Він мав тривати до 30 квітня, проте через пандемію COVID-19, його було продовжено. Так, у травні завершився прийом проектів на основний конкурс «Фокус на культуру» і організатори отримали аж 140 заявок. Станом на 1 червня стали відомі всі переможці. Так проектами-переможцями стало 9 великих та 11 малих. Загальна сума їх реалізації – 15 млн грн.
Це не просто 20 гарних ідей. Це понад 700 працівників культурних індустрій, які отримають підтримку від міста в час закритих музеїв, театрів, студій та галерей. І це десятки тисяч львів’ян, які, переконаний, стануть вдячною аудиторією наших митців”, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова, на своїй Facebook-сторінці.
Положення конкурсу «Фокус на культуру» сформувало відповідне правління, наглядову раду, що була сформована в рамках реалізації програми «Львів 2020: Фокус на культуру». Правління очолив Юрій Єжи Онух — знакова людина в мистецтві світу загалом, художник, куратор, дипломат. Серед членів правління: Василь Косів — доктор мистецтвознавства, переможець BookForum Best Book Award, Наталія Дзюбенко — завідувачка відділу прикладної музеології Державного природнознавчого музею НАН України, Андрій Москаленко — заступник міського голови з питань розвитку, Олеся Островська-Люта — культурологиня, очільниця «Мистецького арсеналу», Остап Процик — експерт у сфері медіа та комунікацій, засновник Львівського медіафоруму, Омелян Ощудляк — журналіст, продюсер, режисер.
Переможців обирали за чіткими критерії:
1. Оригінальність та інноваційність проекту.
2. Відображення локальних особливостей міста.
3. Комунікаційна складова проекту.
4. Освітня складова проекту.
5. Міжгалузевий характер проекту.
6. Співпраця між інституціями.
7. Реалістичність виконання завдань проекту.
8. Бюджет і фінансова ефективність.
9. Співфінансування.
10. Довгостроковий вплив та сталість проекту.
ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ «ФОКУС НА КУЛЬТУРУ»
Великі проекти:
Малі проекти:
Першоджерело – Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/279349-staly-vidomi-peremozhtsi-hrandioznoho-konkursu-fokus-na-kulturu
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...