Війна – не привід забути про покликання

09.04.2015
Опис

У вівторок, 14 квітня, о 19.00 у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт “Заради майбутнього України”.
Зірками цього вечора стануть обдаровані маленькі музиканти, які разом із сім’ями є вимушеними переселенцями (виїхали із Сімферополя, Донецька та Харцизька). Разом із ними виступлять дорослі виконавці з Києва, зокрема заслужена артистка України, скрипалька Богдана Півненко.
Цей концерт організований найперше для того, аби підтримати юних виконавців. А ще показати, що війна вбиває майбутнє нашої держави – дітей. І неважливо, в якій частині країни вони живуть (чи жили).
Схожі виступи вже від­булися у столиці, а також в Хмельницькому та Іва­но-Франківську з ініціати­ви громадської організації “Центр культурних іні­ціатив “Відповідальне май­бутнє”. Її засновниці – Богдана Півненко, Клавдія Шевелюк та Вікторія Зубенко – роблять все для того, аби юні таланти могли продемонструвати свої вміння не лише в Україні, а й за кордоном.
І їхня праця вже дає перші результати: дев’ятирічна піаністка Христина Михайличенко, якою опікується організація, на початку цього року здобула перемогу в міжнародному конкурсі піаністів у Голландії! А за два тижні після львівського концерту (на початку травня) дівчинка виступатиме в Парижі разом із видатним піаністом сучасності Дмитром Суховієнком.
Напередодні концерту “Пошті” вдалося поспілкуватися з Вікторією Зубенко, головою ГО “Центр культурних ініціатив “Відповідальне майбутнє”. Говорили про юні таланти, їхні здобутки та концерти в Україні й за кордоном.

– Чому ви вирішили займатись організацією концертів дітей-переселенців із Криму та сходу України?

– Дуже хотілося показати цим дітям, що вони нам потрібні, що їхні навички, вміння, вся наполеглива праця не пропали і не пропадуть через переїзди та події в країні! Ба більше, зараз юним музикантам потрібно ще наполегливіше працювати, аби гідно представити Україну і в майбутньому змінювати її імідж!
А ще просто хочеться показати їм іншу Вкраїну. Саме через це й виникла ідея показати талановитих дітей зі сходу України дітям із Заходу!

– Хто допомагає вам у цій непростій роботі? Як шукаєте обдарованих дітей?

– Як волонтер я давно займаюся талановитими дітьми. А ще курирую дуже цікавий конкурс у Кам’янці для юних обдарувань маленьких містечок та сіл, аналогів якого нема в Європі. Ми нагороджуємо не тільки дітей, але й педагогів маленьких музичних шкіл, допомагаємо їм із нотами, програвачами, музичними дисками. Богдана Півненко входить до складу журі інших конкурсів і там відбирає талановитих дітей. Щороку ми об’єднували наші ініціативи, влаштовували великі дитячі концерти з оркестром.
А з 2014-го в країні почали відбуватися страшні події. Ми знали, що багато талановитих дітей, з якими зустрічалися раніше, живуть в Криму і на сході України. Тож почали цікавитись їхнім життям, побутом, пропонували навчання у Київській школі-інтернаті імені Лисенка, збирали кошти на проведення за їх участі концертів, конкурсів, випуск дисків – одне слово, допомагали тим, чим могли. В той час до нас із Богданою приєдналася ще одна небайдужа жінка – Клавдія Шевелюк. Саме вона запропонувала створити громадську організацію, яка допомагатиме талановитим дітям зі сходу та й зі всієї України. Ми назвали організацію “Центр культурних ініціатив “Відповідальне майбутнє”.

– Скільки дітей вже виступило в рамках цієї ініціативи, у яких містах і як пройшли ці виступи?

– Ми змогли організувати три великі концерти з оркестром “Київська каме­рата” у столиці, а також кон­церти в Черкасах, Івано-Фран­ківську та Хмельницькому. В цих виступах брали участь водночас десятеро дітей-виконавців!

– Розкажіть трохи про маленьких музикантів, які виступатимуть у Львові.

– У Львові виступатимуть чотири дівчинки-скрипальки з Донецька та Донецької області. У них за плечима по п’ять-сім перемог в загальноукраїнських конкурсах. Двоє дівчат вступали до музичної школи імені Крушельницької у Львові. Крім того, ви почуєте майстерну гру майбутніх зірок світових сцен: дев’ятирічної Христини Михайличенко, яка в цьому році здобула перемогу на престижному конкурсі в Голландії, та нашої гордості – Євгена Моторенка, який переміг у восьми міжнародних конкурсах, серед яких конкурс Володимира Горовиця.
Та головне його досягнення –конкурс на здобуття майстер-класу одного з найбільш професійних педагогів світу Дмитра Башкірова. На початку травня Євген опановуватиме нові знання і вміння на цих майстер-класах у Ліхтенштейні.

– Про цих дітей варто більше розповідати… Чи знаєте історію їх виїзду із зони АТО? Як узагалі вони тепер живуть?

– Діти не дуже люблять про це розказувати. Христина Михайличенко – з Криму. Її батьки були проукраїнськими активістами у Сімферополі, без страху ішли в перших рядах на мітингах, присвячених Україні. Саме за це їх згодом переслідували. Тож сім’ї терміново довелося продавати своє майно і переїжджати. Зібралися вчасно, тому й змогли уникнути зайвих проблем.
Шестеро дітей, якими опікуємося, зараз живуть у Києві. А от талановитого хлопчину Микиту Бурзаницю ще досі не можемо вивезти з Донецька – в нього дуже велика родина. До слова, він і Христина Михайличенко відкриватимуть 4 травня концерт, присвячений Україні, в Парижі, у залі ЮНЕСКО. В цій концертній програмі прозвучать кращі твори європейських та українських композиторів. Діти гратимуть соло, виступатимуть в дуетах, а також разом із Богданою Півненко.
Щодо планів, то ще тривають перемовини з приводу концерту наших дітей у World Bank у США. Плануємо виступити найближчим часом у Чернівцях і Дніпропетровську. А в Києві концерти взагалі відбуваються чи не щомісяця.

– Чи підтримують вашу ініціативу на місцях? Тобто чи є реальна допомога від директорів концертних залів, до яких ви звертаєтесь?

– Так. На щастя, люди розуміють, що зараз потрібна допомога кожного. Нам вдається виконувати свою місію – гуртувати для підтримки проекту однодумців, які показують свою соціальну відповідальність і готові допомагати талановитим дітям!
До прикладу, Львівська філармонія підтримала нашу ініціативу відразу ж. Її директор Володимир Сивохіп добре розуміє важливість цього проекту, що дуже приємно. Назустріч нам йдуть усі, але в жодній філармонії, в жодному місті організаційні питання не вирішувались так легко, як у вашому! Щиро дякую вам!

Розмовляла Оля Максим’як

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...