Війна – не привід забути про покликання

09.04.2015
Опис

У вівторок, 14 квітня, о 19.00 у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт “Заради майбутнього України”.
Зірками цього вечора стануть обдаровані маленькі музиканти, які разом із сім’ями є вимушеними переселенцями (виїхали із Сімферополя, Донецька та Харцизька). Разом із ними виступлять дорослі виконавці з Києва, зокрема заслужена артистка України, скрипалька Богдана Півненко.
Цей концерт організований найперше для того, аби підтримати юних виконавців. А ще показати, що війна вбиває майбутнє нашої держави – дітей. І неважливо, в якій частині країни вони живуть (чи жили).
Схожі виступи вже від­булися у столиці, а також в Хмельницькому та Іва­но-Франківську з ініціати­ви громадської організації “Центр культурних іні­ціатив “Відповідальне май­бутнє”. Її засновниці – Богдана Півненко, Клавдія Шевелюк та Вікторія Зубенко – роблять все для того, аби юні таланти могли продемонструвати свої вміння не лише в Україні, а й за кордоном.
І їхня праця вже дає перші результати: дев’ятирічна піаністка Христина Михайличенко, якою опікується організація, на початку цього року здобула перемогу в міжнародному конкурсі піаністів у Голландії! А за два тижні після львівського концерту (на початку травня) дівчинка виступатиме в Парижі разом із видатним піаністом сучасності Дмитром Суховієнком.
Напередодні концерту “Пошті” вдалося поспілкуватися з Вікторією Зубенко, головою ГО “Центр культурних ініціатив “Відповідальне майбутнє”. Говорили про юні таланти, їхні здобутки та концерти в Україні й за кордоном.

– Чому ви вирішили займатись організацією концертів дітей-переселенців із Криму та сходу України?

– Дуже хотілося показати цим дітям, що вони нам потрібні, що їхні навички, вміння, вся наполеглива праця не пропали і не пропадуть через переїзди та події в країні! Ба більше, зараз юним музикантам потрібно ще наполегливіше працювати, аби гідно представити Україну і в майбутньому змінювати її імідж!
А ще просто хочеться показати їм іншу Вкраїну. Саме через це й виникла ідея показати талановитих дітей зі сходу України дітям із Заходу!

– Хто допомагає вам у цій непростій роботі? Як шукаєте обдарованих дітей?

– Як волонтер я давно займаюся талановитими дітьми. А ще курирую дуже цікавий конкурс у Кам’янці для юних обдарувань маленьких містечок та сіл, аналогів якого нема в Європі. Ми нагороджуємо не тільки дітей, але й педагогів маленьких музичних шкіл, допомагаємо їм із нотами, програвачами, музичними дисками. Богдана Півненко входить до складу журі інших конкурсів і там відбирає талановитих дітей. Щороку ми об’єднували наші ініціативи, влаштовували великі дитячі концерти з оркестром.
А з 2014-го в країні почали відбуватися страшні події. Ми знали, що багато талановитих дітей, з якими зустрічалися раніше, живуть в Криму і на сході України. Тож почали цікавитись їхнім життям, побутом, пропонували навчання у Київській школі-інтернаті імені Лисенка, збирали кошти на проведення за їх участі концертів, конкурсів, випуск дисків – одне слово, допомагали тим, чим могли. В той час до нас із Богданою приєдналася ще одна небайдужа жінка – Клавдія Шевелюк. Саме вона запропонувала створити громадську організацію, яка допомагатиме талановитим дітям зі сходу та й зі всієї України. Ми назвали організацію “Центр культурних ініціатив “Відповідальне майбутнє”.

– Скільки дітей вже виступило в рамках цієї ініціативи, у яких містах і як пройшли ці виступи?

– Ми змогли організувати три великі концерти з оркестром “Київська каме­рата” у столиці, а також кон­церти в Черкасах, Івано-Фран­ківську та Хмельницькому. В цих виступах брали участь водночас десятеро дітей-виконавців!

– Розкажіть трохи про маленьких музикантів, які виступатимуть у Львові.

– У Львові виступатимуть чотири дівчинки-скрипальки з Донецька та Донецької області. У них за плечима по п’ять-сім перемог в загальноукраїнських конкурсах. Двоє дівчат вступали до музичної школи імені Крушельницької у Львові. Крім того, ви почуєте майстерну гру майбутніх зірок світових сцен: дев’ятирічної Христини Михайличенко, яка в цьому році здобула перемогу на престижному конкурсі в Голландії, та нашої гордості – Євгена Моторенка, який переміг у восьми міжнародних конкурсах, серед яких конкурс Володимира Горовиця.
Та головне його досягнення –конкурс на здобуття майстер-класу одного з найбільш професійних педагогів світу Дмитра Башкірова. На початку травня Євген опановуватиме нові знання і вміння на цих майстер-класах у Ліхтенштейні.

– Про цих дітей варто більше розповідати… Чи знаєте історію їх виїзду із зони АТО? Як узагалі вони тепер живуть?

– Діти не дуже люблять про це розказувати. Христина Михайличенко – з Криму. Її батьки були проукраїнськими активістами у Сімферополі, без страху ішли в перших рядах на мітингах, присвячених Україні. Саме за це їх згодом переслідували. Тож сім’ї терміново довелося продавати своє майно і переїжджати. Зібралися вчасно, тому й змогли уникнути зайвих проблем.
Шестеро дітей, якими опікуємося, зараз живуть у Києві. А от талановитого хлопчину Микиту Бурзаницю ще досі не можемо вивезти з Донецька – в нього дуже велика родина. До слова, він і Христина Михайличенко відкриватимуть 4 травня концерт, присвячений Україні, в Парижі, у залі ЮНЕСКО. В цій концертній програмі прозвучать кращі твори європейських та українських композиторів. Діти гратимуть соло, виступатимуть в дуетах, а також разом із Богданою Півненко.
Щодо планів, то ще тривають перемовини з приводу концерту наших дітей у World Bank у США. Плануємо виступити найближчим часом у Чернівцях і Дніпропетровську. А в Києві концерти взагалі відбуваються чи не щомісяця.

– Чи підтримують вашу ініціативу на місцях? Тобто чи є реальна допомога від директорів концертних залів, до яких ви звертаєтесь?

– Так. На щастя, люди розуміють, що зараз потрібна допомога кожного. Нам вдається виконувати свою місію – гуртувати для підтримки проекту однодумців, які показують свою соціальну відповідальність і готові допомагати талановитим дітям!
До прикладу, Львівська філармонія підтримала нашу ініціативу відразу ж. Її директор Володимир Сивохіп добре розуміє важливість цього проекту, що дуже приємно. Назустріч нам йдуть усі, але в жодній філармонії, в жодному місті організаційні питання не вирішувались так легко, як у вашому! Щиро дякую вам!

Розмовляла Оля Максим’як

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...