Любов до джазу на все життя

20.04.2015
Опис

Любомир Ліщук, керівник Lviv Jazz Orchestra, і Петро Луцишин, ведучий таконферансьє, – про унікальний джазовий оркестр, нову концертну програму і творчі амбіції

Оля Максим’як №4 2 (1653), субота, 18 квітня 2015

Учора в Львівській обласній філармонії відбувся концерт естрадно-джазової музики нового перс­пективного проекту Jazz For Lovers.
Цього вечора львів’яни і гості міста мали нагоду послухати хіти золотої ери свінгу і не тільки. Адже Jazz For Lovers – це мелодійна і дуже чуттєва програма, укладена в кращих традиціях джазових концертів 50 – 60-их років XX століття. Ця музика тішить серця людей різних поколінь та музичних уподобань, а романтична лірика Френка Сінатри, Елвіса Преслі, Луї Армстронга, Енді Вільямса, Генрі Манчіні просто не може залишити байдужим.
Звичайно, це не остання програма молодого та амбітного Lviv Jazz Orchestra. У оркестрі задіяні понад 50 музикантів, але звучать вони так добре, що здається, ніби це єдиний живий організм. Ця музика, її чудове виконання занурюють слухачів у світ шляхетності, естетики, а ритми і мелодії мають владу над часом.
Як вдається творити цю магію такому молодому колективу, хто йому допомагає і коли знову почуємо джаз у виконанні Lviv Jazz Orchestra, „Пошта” питала у керівника оркестру Любомира Ліщука та ведучого і конферансьє Петра Луцишина.
– Як виникла ідея створення Lviv Jazz Orchestra?
Любомир Ліщук: – Про створення оркестру мріяв з дитинства. Коли вперше завдяки батькові послухав пластинку ленінградського “Дикселенду”, то полюбив цю музику і джаз. У консерваторії з друзями об’єдналися в колектив “Дикселенд”.
То був 2007 рік. Бажання якіснішої музики і кращого звучання оркестру привело нас до створення Lviv Jazz Orchestra. У 2009 році виник біг-бенд. Виступили з концертами у Рівному, Теребовлі. А послухавши запис Френка Сінатри, задумав поєднати класичний джаз із цікавою програмою за участі біг-бенду та симфонічного оркестру.
– Коли відбувся перший концерт Lviv Jazz Orchestra у теперішньому форматі?
Петро Луцишин: – 27 листопада 2014 року на концерті “Класика джазу”. В Львівській обласній філармонії вперше разом виступили симфонічна група оркестру і біг-бенд. З того моменту й ведеться “літочислення” Lviv Jazz Orchestra.
У Івано-Франківську ми презентували концерт із кращого з репертуару Френка Сінатри. Публіка сприйняла Lviv Jazz Orchestra дуже добре, був аншлаг. Вчора у Львівській філармонії виступили з найновішою програмою. Наступний виступ плануємо у Києві з програмою “Легенди джазу”.
– Чим, окрім музики, ви дивували гостей учорашнього концерту?
Петро Луцишин: – Для джазового концерту дивно бачити таку кількість виконавців на сцені – понад 50. Але воно того варте! Для Jazz For Lovers оркестрову програму створив Любомир Ліщук, вокальну – Юрій Григораш. Спеціальними гостями концерту був чоловічий вокальний ансамбль LaVIVO, художнім керівником якого є Остап Майчик.
А в текстовій частині концерту я підготував цікаві факти з історії. Це несподіваний екскурс в минуле про видатних персоналій, про самі композиції, які так само мають свою історію.
Впевнений, що із Lviv Jazz Orchestra поціновувачі джазу зустрічатимуться часто – і на Alfa Jazz Fest, і на інших джазових імпрезах в Україні та за її межами. Адже Любомир Ліщук як керівник групи джаз-бендів та біг-бендів має досвід виступів у Норвегії, Кореї, Німеччині. А його аранжування просто унікальні!
– Любомире, а для кого з виконавців ви робите аранжування?
Любомир Ліщук: – До оркестру входять студенти та випускники Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а також самостійні виконавці. Наші постійні солісти – Юрій Григораш, LaVIVO, Брія Блессінг.
У форматі оркестру незабаром звучатиме репертуар Андріани та Владислава Левицького, з якими я працював у проекті “Сніжність”. Крім того, зараз закінчую роботу над книгою “Аранжування на великі джазові ансамблі”. Вона, мабуть, єдина в Україні (і напевно в світі), бо подібного не знаходив.
Розмовляла Оля Максим’як

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...