На фестивалі «Віртуози» у Львові виступлять музиканти з десяти країн

14.05.2015
Опис

Наступної п’ятниці, 22 травня, у Львові стартує XXXIV Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Протягом трьох тижнів, до 7 червня, публіка матиме змогу послухати музикантів з десяти країн і знайти виконавців, які найбільш припали до душі.

Як розповів сьогодні, 14 травня, під час прес-конференції генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп, цьогоріч фестиваль проходитиме під гаслом «Класика для миру».

«Кожен концерт буде наповнений не лише хорошою музикою, а й хорошою енергією гармонійного врівноваження всього, що нас оточує, і нашого бажання іти в світле майбутнє з безхмарним і мирним небом», – розповів Володимир Сивохіп.

На сцені Львівської філармонії виступлять музиканти з десяти країн: України, Азербайджану, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Румунії, США, Франції, Швейцарії і Швеції. Директор філармонії відзначив, що на знак підтримки України вони погодились виступати абсолютно безкоштовно.

Фестиваль відкриє увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» Петра Чайковського,симфонічна сюїта Миколи Римського-Корсакова «Шехеразада», симфонія-концерт для віолончелі з оркестром.

Володимир Сивохіп розповів, що у Львові вперше під час фестивалю виконають маловідомі концерти для двох скрипок і струнного оркестру Антоніо Вівальді. Крім того, німецький віолончеліст Еміль Ровнер виступить із Академічним симфонічним оркестром під батутою Іллі Ступеля, а в наступній концертній програмі із Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» Еміль Ровнер виступить у якості віолончеліста, диригента та баритона.

А 23 травня румунський виконавець на марібмі Андрей Войка та Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під диригуванням Раймонда Янссена (Нідерланди) виконають оперу «Дон-Жуан» та Симфонію №29 Вольфганга Амадея Моцарта, концерт для марімби з оркестром Нея Розауро та симфонічну поему «Дон Жуан» Ріхарда Штрауса.

«Марімбі – дуже цікавий ударний інструмент. Концерт для марімби з оркестром Нея Розауро буде прем’єрою», – зазначив Сивохіп.

Він розповів, що під час «Віртуозів» 2 червня відбудеться вечір іспанської фортепіанної музики, яка широкому загалу не відома.

«Насправді, попри те, що звучатиме класика, яку ми повинні пам’ятати і знати, між нею знаходиться багато творів, які ми почуємо вперше», – зазначив директор філармонії.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...