На фестивалі «Віртуози» у Львові виступлять музиканти з десяти країн

14.05.2015
Опис

Наступної п’ятниці, 22 травня, у Львові стартує XXXIV Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Протягом трьох тижнів, до 7 червня, публіка матиме змогу послухати музикантів з десяти країн і знайти виконавців, які найбільш припали до душі.

Як розповів сьогодні, 14 травня, під час прес-конференції генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп, цьогоріч фестиваль проходитиме під гаслом «Класика для миру».

«Кожен концерт буде наповнений не лише хорошою музикою, а й хорошою енергією гармонійного врівноваження всього, що нас оточує, і нашого бажання іти в світле майбутнє з безхмарним і мирним небом», – розповів Володимир Сивохіп.

На сцені Львівської філармонії виступлять музиканти з десяти країн: України, Азербайджану, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Румунії, США, Франції, Швейцарії і Швеції. Директор філармонії відзначив, що на знак підтримки України вони погодились виступати абсолютно безкоштовно.

Фестиваль відкриє увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» Петра Чайковського,симфонічна сюїта Миколи Римського-Корсакова «Шехеразада», симфонія-концерт для віолончелі з оркестром.

Володимир Сивохіп розповів, що у Львові вперше під час фестивалю виконають маловідомі концерти для двох скрипок і струнного оркестру Антоніо Вівальді. Крім того, німецький віолончеліст Еміль Ровнер виступить із Академічним симфонічним оркестром під батутою Іллі Ступеля, а в наступній концертній програмі із Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» Еміль Ровнер виступить у якості віолончеліста, диригента та баритона.

А 23 травня румунський виконавець на марібмі Андрей Войка та Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під диригуванням Раймонда Янссена (Нідерланди) виконають оперу «Дон-Жуан» та Симфонію №29 Вольфганга Амадея Моцарта, концерт для марімби з оркестром Нея Розауро та симфонічну поему «Дон Жуан» Ріхарда Штрауса.

«Марімбі – дуже цікавий ударний інструмент. Концерт для марімби з оркестром Нея Розауро буде прем’єрою», – зазначив Сивохіп.

Він розповів, що під час «Віртуозів» 2 червня відбудеться вечір іспанської фортепіанної музики, яка широкому загалу не відома.

«Насправді, попри те, що звучатиме класика, яку ми повинні пам’ятати і знати, між нею знаходиться багато творів, які ми почуємо вперше», – зазначив директор філармонії.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...