Задля підтримки воїнів

02.06.2015
Опис

Впродовж вихідних, 30 і 31 травня, на ХХХІV Міжнародному фестивалі музичного мистецтва “Віртуози” відбудуться концерти “Благодійність для миру”.
Київський симфонічний оркестр та хор виконають два масштабні твори українською мовою. Благочинні концерти колективу під орудою канадського диригента Веса Дженсена проводять з метою фінансової допомоги пораненим бійцям АТО, які перебувають на лікуванні у Львівському військовому шпиталі.

Сьогодні о 16.00 прозвучить ораторія для солістів, хору і оркестру Йозефа Гайдна “Створення світу”, а завтра о 15.00 – ораторія для солістів, хору і оркестру Георга-Фрідріха Генделя “Месія”. Масштаб ідей та засобів цих двох музичних полотен справді вражає, як і епічність творів.

Київський симфонічний оркестр та хор заснував Роджер Макмеррін 1993 року. За часів СРСР великі християнські шедеври та інші класичні твори заборонялися, редагувалися або ж замовчувалися. Саме цей колектив познайомив слухачів Києва (і не тільки) з перлинами духовної музики Генделя, Баха, Гайдна, Моцарта, Бетховена, Брамса, Мендельсона, Пуленка, Воан-Вільямса, Бріттена і Бернстайна. З 2006 року канадець Вес Дженсен став його головним запрошеним диригентом. Тоді він представив у столиці ораторію “Створення світу” Гайдна.

Київський симфонічний оркестр і хор добре відомий у Києві вагомими програмами допомоги сиротам, вдовам, переселенцям і жертвам війни. Співаки і музиканти відвідують поранених у госпіталі, беруть участь у щотижневих заходах, які сповнюють радістю та наснагою родини переселенців – і дітей, і дорослих.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...