Фестиваль «Віртуози» об’єднує Україну

05.06.2015
Опис

У п’ятницю, 5 червня, у Львівській обласній філармонії о 19:00 диригент Дмитро Логвін (Дніпропетровськ-Київ) та Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» виконають програму видатних європейських композиторів Альфреда Шнітке, Бенджаміна Бріттена, Йозефа Гайдна.

Під час виконання Симфонії № 45 Йозефа Гайдна слухачі почують не тільки витончену музику, й побачать цікавий музичний експеримент. Твір не часто виконується у Львові, і має свою особливу історію.

За словами головного диригента та засновника оркестру «Віртуози Львова», народного артиста України Сергія Бурка, «Симфонія має магнетичний вплив на слухачів. Твір виконується при свічках. Існує легенда, що князь Естергазі, в якого Гайдн перебував на службі, довго затримував музикантів у своїй «холодній» літній резиденції. Тому Гайдн придумав жарт-натяк. В останній частині симфонії музиканти по черзі виходять під час гри. У кінці залишається – тільки одна скрипка».

На концерті прозвучать також «Сюїта в старовинному стилі» Альфреда Шнітке та «Проста симфонія» Бенджаміна Бріттена. А ХХ ст. синтезує та осмислює всі мови та стилі, які були до нього, зокрема творчість Альфреда Шнітке, яка є полістилістична.

«Проста симфонія» Бенджаміна Бріттена свідомо не стилізована, хоча звучить просто і легко, а музична мова близька до «класичної». У мелодизмі легко вловлюються танцювальні алюзії.

Із дніпропетровським оркестром «Пори року», керівником і одним із засновників якого є Дмитро Логвін, оркестр «Віртуози Львова» вже має багато програм. Минулого тижня оркестр «Віртуози Львова» виступив у Дніпропетровську з концертною програмою «Три Моцарти», серед яких і Львівський Моцарт – Амадей Ксавер Моцарт. Спільна робота викликала неабияке захоплення дніпропетровської публіки».

Як зазначає Сергій Бурко:
«Дмитро Логвін – митець широкого профілю, він декілька років працював з оркестром «Київські солісти». Окрім диригентської роботи, він також є одним із організаторів Венеціанського бієнале».

Поділитись


Популярне

13.08.2018 Анонси

“Епілог” музичної тетралогії: Комонько, Пірієв, Христенко, Бервецький

«ПРЕМ’ЄРА – ВЕЧІР КОНЦЕРТІВ МИРОСЛАВА СКОРИКА» 19 вересня, 19:00
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...