14 листопада у Львівській філармонії – «Оркестровий вечір» віртуозів та учнів музичної школи

14.11.2015
Опис

Концерт розпочнеться із концерту Людвіга ван Бетховена.

«Для нашого міста вже давно стало звичним явищем виступи юних талантів з професійними музикантами. Концерти відбуваються у форматі творчої співпраці Львівської спеціалізованої школи-інтернат імені Соломії Крушельницької та Львівської обласної філармонії», – повідомили сьогодні, 14 листопада, «Щоденному Львову» в обласній філармонії, де також поінформували:

«Унікальність проекту «Симфонічні ранки» та «Симфонічні вечори» з учнями школи імені Соломії Крушельницької у тому, що жодна інша мистецька школа в Україні не може похвалитися подібною співпрацею. Як розповів заступник директора з методичної роботи та міжнародних перспектив, заслужений артист України Олег Созанський, музична школа імені Соломії Крушельницької гордиться тим, що вже впродовж останніх багатьох років творча співпраця з філармонієютриває, а учні школи набувають професійних навиків у роботі з професіоналами-музикантами, які є учасниками камерних та симфонічних оркестрів Львівської обласної філармонії.

В архівах школи єафіші з циклу «Симфонічні ранки» 80-х років. Тоді ще ведуча ранків, музикознавець Софія Іванова називала ці концерти «Симфонічні сніданки», вона, можливо, була чи не першою ведучою, хто такі ранки проводив.

Така співпраця, справді, дає свої яскраві результати. Кожен подібний концерт з цього проекту маєскладний конкурсний відбір серед учнів у межах школи. Традиційно ці концерти збирають цікаву публіку, яка підсилюється учнями музичних шкіл Львова, адже цікаво почути своїх колег, які досягнули на порядок вищої сходинки майстерності, і виконують складні твори на професійній сцені.

Цього разу, у суботу, 14 листопада, в «Оркестровому вечорі» учнів-солістів школи із Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» під диригуванням народного артиста України Сергія Бурка беруть участь кращі учні школи, які грають на різних інструментах – фортепіно, віолончель, дві скрипки у форматі дуету і саксофон. Концерт розпочнеться із концерту №1 «До мажор» для фортепіано Людвіга ван Бетховена у виконанні учня сьомого класу Юрія Козара, якийвчиться у класі викладача Людмили Закопець. Концерт Бетховена у його виконанні буде яскравим та цікавим відкриттям для слухачів, і звичайно матиме цікаві відгуки, адже жоден твір Бетховена не проходить без концертного обговорення.

Продовжить програму концерт Йозефа Гайдна для віолончелі з оркестром «До мажор» у виконанні учениці восьмогого класу Флавії Рашфал, клас викладача Надії Квик. Славія вже може похвалитися перемогами у багатьох конкурсах. Вона також учасниця багатьох мистецьких проектів, зокрема минулоріч у складі учнів школи гастролювала у турне по Швейцарії, де мала нагоду два тижні милувати виконавство швейцарську публіку.

Окрім цього, на «Оркестровому вечорі» прозвучить Концерт для двох скрипок ре мінор Йоганна Себастьяна Баха у виконанні учениці восьмого класу Дарини Мацьків та учня дев’ятого класу Арсена Дрозди, клас викладача Володимири Шургот – двохюних талантів, які спробували грати у дуеті і їм це вдається.

І найцікавіше у програмі цього вечора – львівська прем’єра, перше виконання у Західному регіоні твору «Фантазія» Гектора Вілла-Лобоса у виконанні учениці 11-го класу, саксофон-сопрано Ольги Гаврилюк, клас викладача Володимира Гойсака, який віднедавна викладає у школі. Раніше він був учасником Київського квартету саксофоністів, і саме завдяки йому музична школа імені Соломії Крушельницької презентує такі унікальні твори для Львова.

Варто підкреслити, що саксофон не так часто виходить на концертну естраду, і не так часто львівські саксофоністи дивуютьтакими здобутками, як «Фантазія» – твір надзвичайно яскравий і наймовірно експресивний, з повільними частинами. Його виконання добре вдається Ользі Гаврилюк, тож сподіваємося на тільки приємні і позитивні враження від концерту загалом.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...