ХХІ “Контрасти” пройдуть під девізом “Прем’єри ХХІ століття”

29.09.2015
Опис

У Міжнародний день музики, який відзначають у всьому світі 1 жовтня, у Львові відбудеться урочисте відкриття XXI Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”. Цього року в його програмі – 39 музичних подій, 12 світових прем'єр, серед яких твори як українських, так і зарубіжних композиторів, виконання творів, що ще ніколи не звучали в Україні. І це все упродовж 11 днів! Чим же дивуватимуть ХХІ “Контрасти”, які пройдуть під девізом “Прем’єри ХХІ століття”?
Валентин Сильвестров
Ключова ідея цьогорічного фестивалю – запропонувати слухачам таку програму подій, яка б якнайширше змогла висвітлити великий спектр напрямків та розгалужень музичного мистецтва нашого сьогодення. Організатори свята у 2015 році зробили ставку на новизну і відкритість до експерименту. Тож не дивно, що, окрім чималої кількості подій звичного для нас формату, з’явилися й незвичні акції. На ХХІ “Контрастах” ви вперше зможете долучитись до публічних розмов із гостями фестивалю: Олександром Щетинським (2 жовтня), Сергієм Пілютіковим (3 жовтня), Володимиром Рунчаком (5 жовтня), Кармеллою Цепколенко (6 жовтня), Мілєном Панайотовим (7 жовтня), Богданом Кривопустом (9 жовтня) і Валентином Сильвестровим (10 жовтня) під час “Кави з композитором”. Вони триватимуть у вказані дні з 11.00 у арт-кавярні “Квартира, 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”).
Для музикантів організатори підготували кілька майстер-класів, зокрема, клавесинний від польського гостя Марека Топоровського (4 жовтня з 12.00) і віолончельний від Дениса Северина з Чехії (6 жовтня з 12.00). Заняття відбуватимуться у щойно відремонтованому новому залі філармонії – на камерній сцені. Цього року в програмі фестивалю є й кілька цілком особливих акцій, які поєднуватимуть музику, поезію, театр тощо. Серед таких варто згадати перформанс “Мистецтво комунікації”, який розпочнеться 4 жовтня о 15.00 в Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва за участі театру “Альтер”, Олександра Максимова, Богдана Сегіна, Ольги Фразе-Фразенко та Остапа Сливинського. Ще однією цікавою подією для гостей фестивалю стане аудіовізуальна інсталяція “Пам'ять” від Остапа Мануляка і Михайла Барабаша, яку представлять на суд глядачів 4 жовтня о 00.15 у фойє Львівської філармонії. І точно вже нікого не залишить байдужим проект “Ольфакторіум” – парфумерні трансформації образів, які творитимуть Богдан Зубченко та Євген Лазарчук. Він, як і ще вісім різнопланових мистецьких акцій, триватиме з 3 по 4 жовтня під час “Ночі Конт­растів” – однієї з двох подій фестивалю, які пройдуть в режимі марафону (розпочавшись увечері, завершаться зранку). А з 9 по 10 жовтня впродовж цілої ночі в клубі Picasso гості ХХІ “Контрастів” насолоджуватимуться спеціальною програмою Contrasts Session за участі кращих сучасних артистів, що творять клубну музику найрізноманітніших стилів, і талановитих молодих музикантів, які не бояться експериментувати: MANU, Alexander Pilchen, duet Blook (Alexey Shmurak & Oleg Shpudeiko), Zoltan Almashi, Noumen, Tonika FunkMasters (feat. live influence by flute&horn&classical ballet), Derrick FunkMasters (feat. Yarka (vocal), Terry Mutiny (feat. Katrin Dzigua), Mykola Khshanovsky.
Утім на “Контрастах” буде й удосталь класики, зокрема української, яка в контексті сучасної музики розкриє себе в дещо іншому світлі. До Львова на фестиваль завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров (10 жовтня о 21.00 у філармонії презентують його “Тихі пісні” у виконанні Наталки Половинки та піаніста Йожефа Ерміня), Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних мистців молодшого покоління. Композитор із Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме програму для радіо про цьогорічні львівські “Контрасти”.
Серед закордонних гостей – Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький диригент Маркус Ельснер, гості з Польщі – Марек Топоровський (клавесин, орган), Малгожата Кляйн (клавесин), Агата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (кнопковий акордеон), із Швейцарії – Райнер Гельд (диригент), Габріелле Бруннер (скрипка), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), а також диригент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.
Радимо звернути увагу на вартість квитків на фестивальні події. Отож, всі квитки на концерти, які відбуватимуться у філармонії (концертному залі, фойє та на камерній сцені) коштують 30 грн. На відкриття інсталяції, майстер-класи, зустрічі з композиторами та презентацію CD у “Квартирі, 35” вхід безкоштовний. Вхідний квиток на “Ніч Контрастів” коштуватиме 100 грн, а на Contrasts Session у Клубі Picasso – 60 грн (за умови попереднього викупу) або 80 грн в день події у касі клубу. А от абонемент на весь фестиваль (вхід на всі події, за винятком тих, що в Picasso та Театрі юного глядача) – 150 грн.

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...