Tribute Ференцу Лісту

16.10.2015
Опис

18 жовтня 2015, 18:00, Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7)

Відкрийте свої серця Музиці – відчуйте її гармонізуючу силу, зарядіться позитивними емоціями

Комета, яка пронеслась над угорським поселенням 22 жовтня 1811 р., наділила народженого у цей день Ференца Ліста надприродними здібностями та унікальними можливостями. Дивовижний талант проявився ще у ранньому дитинстві, і ця щаслива зірка супроводжувала його впродовж цілого життя. Він несамовито вчився, викладав, відкривав нові консерваторії, диригував, писав музику, був активним патріотом і дуже емоційно переживав революційні процеси, які повинні були змінити життя його народу.

168 років тому Ференц Ліст здійснив велике турне Україною, серед міст, де він дав концерти, був і Львів. Його концерти завжди перетворювались у справжню виставу. Як виконавець, Ліст вміло заворожував публіку своєю пристрастю, чарівністю та блискучим віртуозним виконанням. Гастролюючи Україною, на одному з концертів у Києві, він зустрів своє кохання, про яке потім написав: «Усім, що я зробив за дванадцять останніх років, я зобов'язаний жінці, яку я прагнув назвати своєю дружиною, чому заважало зло та мерзенні інтриги окремих людей. Ім'я цієї коханої жінки – княгиня Кароліна Вітгенштейн. Вона – джерело всіх моїх радощів і цілителька моїх страждань».

І ось видатний Геній Музики повертається до нашого міста, щоб подарувати незабутнє свято шанувальникам його творчості та гостям міста. У виконанні молодих піаністів-віртуозів, переможців світових конкурсів Ф. Ліста – Маріни Яхлакової, Маріам Батсашвілі та Іллі Кондратьєва – у супроводі академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Диригуватимуть концертом відомий німецький Маестро Ніколя Паск’є, диригент з багатим міжнародним досвідом, який займається активною викладацькою діяльністю, обіймаючи посаду професора з диригування у Вищій школі музики ім. Ференца Ліста в м. Ваймарі (Німеччина), та Маріо Гартмут, капельмейстер Південнотюрінгського державного театру м. Майнінген, стипендіат відомого німецького форуму диригентів, лауреат цьогорічного конкурсу диригентів середніх музичних шкіл (Німеччина).

У програмі концерту 18 жовтня прозвучать всесвітньовідомі твори Ференца Ліста: Концерт для фортепіано з оркестром № 1 Мі-бемоль мажор, Фантазія на угорські народні теми для фортепіано з оркестром, Концерт для фортепіано з оркестром № 2 Ля мажор та симфонічна поема «Мазепа».

Поділитись


Популярне

12.10.2018 Анонси

14 листопада — вперше у Львівській філармонії скрипаль Девід Тобін

Кожні три роки Львів привертає до себе увагу всього музичного світу. Кожні три роки солісти, які хочуть здо...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...