У Львові розпочинається міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

05.11.2015
Опис

Сьогодні, 5 листопада, у Львові розпочинається IVміжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», який знайомить із творчістю одного з найвидатніших піаністів та композиторів кін. XIX ст. та поч. XX ст. – Ігнація Яна Падеревського.

Цьогоріч фестиваль пройде вже вчетверте – з 5 по 15 листопада на сценах Львівської Опери та Філармонії за участі зірок класичної музики, фольк-мистецтва та джазу світового рівня.

5 листопада на сцені Львівської Філармонії відбудеться урочистий концерт за участі знаного у світі польського диригента Кшиштофа Пендерецького, який сам керуватиме виконанням своїх творів і якому під час концерту буде присуджено звання «Почесного доктора» Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Твори маестро прозвучать у виконані львiвського камерного оркестру «Академія».

Офіційне ж відкриття фестивалю відбудеться 13 листопада за участі піаніста Адама Водніцкого (Польща-США), віолончеліста та диригентаАнджея Бауера та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

Адам Водніцькі свого часу видрукував перше повне зібрання творів Падеревського.

В програмі концерту прозвучать твори української композиторки Любави Сидоренко , Едварда Гріга та Вітольда Лютославського .

14 листопада у Львівській Опері заплановано виступ польського фольк-ансамблю пісні та танцю Mazowsze з прем`єрою в Україні опери XVIII століття «Краків`яни та Гуралі».

Того ж вечора там же відбудеться традиційна церемонія вручення відзнаки Paderewski, відзнак Міністерства культури і національної спадщини Польщі, а також відзнаки ProMazovia.

В неділю, 15 листопада, у Львівській Філармонії – вечір джазу за участі гурту «ДагаДана» та української піаністки Маріанни Гумецької.

У новій програмі концерту прозвучать джазові інтерпретації творів Ігнація Яна Падеревського.

Також організатори фестивалю обіцяють у рамках фестивалю ще багато цікавих подій.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...