У Львові розпочинається міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

05.11.2015
Опис

Сьогодні, 5 листопада, у Львові розпочинається IVміжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», який знайомить із творчістю одного з найвидатніших піаністів та композиторів кін. XIX ст. та поч. XX ст. – Ігнація Яна Падеревського.

Цьогоріч фестиваль пройде вже вчетверте – з 5 по 15 листопада на сценах Львівської Опери та Філармонії за участі зірок класичної музики, фольк-мистецтва та джазу світового рівня.

5 листопада на сцені Львівської Філармонії відбудеться урочистий концерт за участі знаного у світі польського диригента Кшиштофа Пендерецького, який сам керуватиме виконанням своїх творів і якому під час концерту буде присуджено звання «Почесного доктора» Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Твори маестро прозвучать у виконані львiвського камерного оркестру «Академія».

Офіційне ж відкриття фестивалю відбудеться 13 листопада за участі піаніста Адама Водніцкого (Польща-США), віолончеліста та диригентаАнджея Бауера та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

Адам Водніцькі свого часу видрукував перше повне зібрання творів Падеревського.

В програмі концерту прозвучать твори української композиторки Любави Сидоренко , Едварда Гріга та Вітольда Лютославського .

14 листопада у Львівській Опері заплановано виступ польського фольк-ансамблю пісні та танцю Mazowsze з прем`єрою в Україні опери XVIII століття «Краків`яни та Гуралі».

Того ж вечора там же відбудеться традиційна церемонія вручення відзнаки Paderewski, відзнак Міністерства культури і національної спадщини Польщі, а також відзнаки ProMazovia.

В неділю, 15 листопада, у Львівській Філармонії – вечір джазу за участі гурту «ДагаДана» та української піаністки Маріанни Гумецької.

У новій програмі концерту прозвучать джазові інтерпретації творів Ігнація Яна Падеревського.

Також організатори фестивалю обіцяють у рамках фестивалю ще багато цікавих подій.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...