Гурт Кульчицького запрошує

19.01.2016
Опис

Олег Кульчицький, музикант, заслужений артист України, композитор, скрипаль – про те, чого чекати на його найближчих концертах, а також про виступи й гастролі гурту
Марічка Ільїна №5 (1764), субота, 16 січня 2016

фото: kulchytsky.org.ua
У Львівській філармонії впродовж трьох днів – 19, 23 і 24 січня – виступить з п’ятьма концертами знаний гурт Олега Кульчицького. У своєму віртуозному амплуа музикант, заслужений артист України, композитор, скрипаль Олег Кульчицький вкотре продемонструє майстерну гру на найелегантнішому та найемоційнішому інструменті.
Святочний настрій вечора наповнять колядки, щедрівки, естрадні пісні та пісні в шану Небесної cотні і героїв АТО. Соліст гурту Філіп Жмахер – заслужений артист Сербії, володар гран-прі “Слов’янського базару – 1995”.
Напередодні виступів у нашому місті Олег Кульчицький розповів про те, чого чекати на його найближчих концертах, а також про виступи й гастролі гурту.
– Сучасна молодь, напевно, не дуже добре знає ваш гурт. Розкажіть, з чого усе починалося?
– З Львівської філармонії. Саме тут Гурт Кульчицького розпочинав свої виступи, а запросив мене сюди Ігор Білозір. В шану його 60-річного ювілею я запросив “Ватру-80-х” на різдвяні концерти гурту в тому складі, що досягнув найвищих мистецьких висот і популярності за життя Ігоря Білозора.
– Традиційно концерти гурту проходять у різдвяний час. Чому?
– Думаю, як кожен українець-християнин: Різдво – це найбільше релігійне свято. Так, як наші батьки, діди, прадіди святкували, ми також стараємося дотримуватися традицій і навчаємо цього своїх дітей, адже не кожен народ може похвалитися такими традиціями.
– Яку програму ви підготували для поціновувачів своєї творчості цього разу?
– Наш гурт виступає в стилі класік-фольк-модерн. Це будуть власні інструментальні твори та пісні, обробки класики і фольклору в сучасній інтерпретації. Цього разу здивуємо глядачів новими прем’єрами і сюрпризами.
В складі гурту його патріархи – заслужений артист України, саксофоніст, кларнетист, перкусіоніст, вокаліст, лауреат Міжнародного конкурсу імені Вагнера Андрій Вакула, який працює зі мною близько двад­цяти років; барабанщик, лауреат премій всеукраїнського та міжнародного конкурсів ударних інструментів Роман Беднарський, який у моїй команді близько десяти років; стільки ж часу – Андрій Акимів (бас-гітара, електроконтрабас), лауреат Всеукраїнського фестивалю “Тарас Бульба”; Сергій Гурин (електрогітара, акустична гітара), лауреат Всеукраїнського конкурсу інструменталістів. У колективі всі – львів’яни, окрім соліста Філіпа Жмахера, заслуженого артиста Сербії, володаря гран-прі “Слов’янського базару”.
– Чому ви запросили до свого гурту саме сербського артиста?
– Це сталося випадково. Приблизно десять років тому, перед самою Помаранчевою революцією, ми виступали на ювілеї одного з мобільних операторів. Після виступу Філіп сказав мені російською (тоді він ще не знав української): “Так граєш на скрипці, що нема слів”. Я відповів: “Ти теж співаєш красиво”. Філіп запропонував співпрацю. Через місяць я запросив його на концерт у Києві і попросив стати солістом Гурту Олега Кульчицького. Поставив йому умову – вивчити українську, бо мене у Львові не зрозуміють… І як не дивно, за місяць він вивчив нашу мову. Веде концерти, говорить чистою українською.
– Зараз чимало артистів виступають для військових, які лікуються в госпіталях, їздять у зону АТО, запрошують солдат на свої концерти…
– Я тричі мав намір поїхати в АТО, але ніби щось не пускає… Зібралися в гарячу точку – в Маріуполь, аж тут розпочалися серйозні обстріли, і ми не поїхали. Мені кажуть, що, може, це Бог оберігає від чогось… Хоча я завжди готовий і сподіваюсь таки поїхати підтримати воїнів. На частих виступах у воєнному госпіталі співпереживаємо з тими, що повернулися із зони АТО.
А минулого року гурт шістьма концертами “В Україні дзвони дзвонять, військо йде, Христос ся рождає, славіте його!” в театрі Заньковецької відгукнувся на те, як наш народ переживає події в Україні.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...