Твори трьох Моцартів

07.02.2016
Опис

7 лютого в Концертному залі ім. С. Людкевича Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під орудою народного артиста України Сергія Бурка представляє свою авторську програму «Три Моцарти», присвячену 260-й річниці від дня народження геніального Вольфганга Амадея Моцарта, повідомили у Львівській філармонії.

Мабуть, вперше в цьому історичному Концертному залі водночас прозвучать твори родини Моцартів: батька, сина і внука – Ксавера Моцарта, відомого в історії світової музичної культури як львівського Моцарта, адже понад 30 років прожив в Галичині, зокрема у Львові.

Програма концерту об'єднала імена трьох Моцартів: Леопольда (батька геніального Вольфганга Амадея) та Ксавера, сина Вольфганга Амадея та його дружини Констанци.
Якщо про Вольфганга Амадея знають все, то з музикою батька і внука ви зможете познайомитись на концерті і оцінити їх талант, який, на нашу думку, дещо несправедливо опинився в тіні його слави.

До Вашої уваги Симфонія Лепольда Моцарта у 4-х частинах. Леопольд Моцарт був цікавим і перспективним композитором, він набагато раніше від свого краянина і основоположника симфонії Йозефа Гайдна звернувся до жанру симфонії, але розуміючи геніальність свого сина, повністю присвятив себе йому.

Талант Франца Ксавера проявився в ранньому дитинстві, він був композитором, віртуозним піаністом, педагогом, диригентом, видатним організатором музичного життя в Галичині. Зі своїх 53 років – 30 прожив в Галичині, зокрема у Львові. З його іменем пов'язано відкриття львівської консерваторії. Він вперше на східних теренах Європи, у Львові, виконав безсмертний Реквієм свого батька разом з своїм другом – легендарним польським скрипалем Каролем Ліпінським. Автор двох фортепіанних концертів, кантат, багатьох інструментальних творів. Отримавши освіту у кращих композиторів свого часу, Ксавер, на жаль, не зміг досягти успіху свого батька, напевно, перш за все, через те, що жив і творив на зламі епох – класичної та романтичної музики, залишаючись бути вірним традиціям віденських класиків, однак серцем і душею відчуваючи віяння нової епохи, епохи романтизму.

У програмі концерту прозвучать: 6 пісень Ксавера Моцарта на слова поетів романтиків. Солістка: заслужена артистка України Маріанна Лаба.

Серенада-нотюрна № 6, одна з нічних серенад, якими композитор підкорив не одне серце. Твір має 4 частини. Автор каденцій – Володимир Дуда.

Гумористичне попурі Вольфганга Шродера знаменитої моцартівської «Маленької нічної серенади» з темами відомих композиторів-класиків П. Чайковського, Ф. Ліста, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена та ін. оркестр «Віртуози Львова» нещодавно з успіхом виконував на своїх гастролях в Польщі і з приємністю представить у Львові своїм шанувальникам та слухачам.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...