Твори трьох Моцартів

07.02.2016
Опис

7 лютого в Концертному залі ім. С. Людкевича Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під орудою народного артиста України Сергія Бурка представляє свою авторську програму «Три Моцарти», присвячену 260-й річниці від дня народження геніального Вольфганга Амадея Моцарта, повідомили у Львівській філармонії.

Мабуть, вперше в цьому історичному Концертному залі водночас прозвучать твори родини Моцартів: батька, сина і внука – Ксавера Моцарта, відомого в історії світової музичної культури як львівського Моцарта, адже понад 30 років прожив в Галичині, зокрема у Львові.

Програма концерту об'єднала імена трьох Моцартів: Леопольда (батька геніального Вольфганга Амадея) та Ксавера, сина Вольфганга Амадея та його дружини Констанци.
Якщо про Вольфганга Амадея знають все, то з музикою батька і внука ви зможете познайомитись на концерті і оцінити їх талант, який, на нашу думку, дещо несправедливо опинився в тіні його слави.

До Вашої уваги Симфонія Лепольда Моцарта у 4-х частинах. Леопольд Моцарт був цікавим і перспективним композитором, він набагато раніше від свого краянина і основоположника симфонії Йозефа Гайдна звернувся до жанру симфонії, але розуміючи геніальність свого сина, повністю присвятив себе йому.

Талант Франца Ксавера проявився в ранньому дитинстві, він був композитором, віртуозним піаністом, педагогом, диригентом, видатним організатором музичного життя в Галичині. Зі своїх 53 років – 30 прожив в Галичині, зокрема у Львові. З його іменем пов'язано відкриття львівської консерваторії. Він вперше на східних теренах Європи, у Львові, виконав безсмертний Реквієм свого батька разом з своїм другом – легендарним польським скрипалем Каролем Ліпінським. Автор двох фортепіанних концертів, кантат, багатьох інструментальних творів. Отримавши освіту у кращих композиторів свого часу, Ксавер, на жаль, не зміг досягти успіху свого батька, напевно, перш за все, через те, що жив і творив на зламі епох – класичної та романтичної музики, залишаючись бути вірним традиціям віденських класиків, однак серцем і душею відчуваючи віяння нової епохи, епохи романтизму.

У програмі концерту прозвучать: 6 пісень Ксавера Моцарта на слова поетів романтиків. Солістка: заслужена артистка України Маріанна Лаба.

Серенада-нотюрна № 6, одна з нічних серенад, якими композитор підкорив не одне серце. Твір має 4 частини. Автор каденцій – Володимир Дуда.

Гумористичне попурі Вольфганга Шродера знаменитої моцартівської «Маленької нічної серенади» з темами відомих композиторів-класиків П. Чайковського, Ф. Ліста, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена та ін. оркестр «Віртуози Львова» нещодавно з успіхом виконував на своїх гастролях в Польщі і з приємністю представить у Львові своїм шанувальникам та слухачам.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...