Особливий концерт

20.02.2016
Опис

Мелодії скорботи полеглим героям. Українські та польські музики зіграють спільний концерт присвячений Небесній Сотні та тим, хто поклав життя на Сході. “Велику месу” Моцарта оркестр “Inso-Львів” гратиме вперше. А от хор сусідів, разом із “Дудариком”, вже не раз затягували тужливу мелодію. Її львів’яни почують у суботу та неділю на сцені Львівської філармонії. Усі кошти віддадуть сім’ям двох загиблих кіборгів.

Дударик для Тараса Павлишина вже давно став справжньою сім’єю. Музики і його сина до себе прийняли, і допомогли, коли одягнув військову форму. Чоловік каже: тепер спільно допомагатимуть багатодітним сім’ям, які втратили на війні найдорожче. Кошти із цього концерту віддадуть родинам Івана Вітишина та Олександра Грошева, які полягли, обороняючи Донецький аеропорт.

Тарас Павлишин військовий – заступник начальника ІІІ аеромобільно-десантного батальйону, тож запевняє:

” За законом вони могли і не йти на службу, не йти на війну, бо уних багатодітні сім’ї, але вони все таки зробили свій вибір, вирішили, що оборона держави важливіша. Тепер це наш обов’язок – допомогти, поки це ще не стало особистим болем сім’ї.”
У Львівській філармонії полеглих героїв концертами згадують ще з початку війни.

Генеральний директор філармонії, Володимир Сивохіп, пригадує: ” На одному з перших концертів на роковини пам’яті Небесної сотні я навіть не знав що сказати людям, тому що ми не розуміли, що відбувається і як історія буде продовжуватись далі”.
Тоді чоловік сказав: що не хотів би знову поминати музикою вже нових героїв. Але зараз все ж стоїть перед оркестром зі ще одним сумним твором – “Великою месою” Моцарта.

” Меса – це як у нас співають Літургії, так у латинському обряді є меси. Там є усі ті самі частини: “Господи помилуй” і кінець “Агнець божий помилуй нас. Цей твір надзвичайно душевний, надзвичайно молитовний і власне ця музика на концерті повинна створити настрій щирої молитви”, – каже Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської обласної філармонії.
Цей твір ніколи не виконували в Україні, диригент дістав партитуру понад столітньої давності і вже декілька днів разом із музикантами підкорює ноти й навіть дає настанови.

Для українців “Велика меса” зовсім не звідана, тому заручилися підтримкою сусідів. Хор із Любліна та наш “Дударик” вже підкорювали польські сцени сумною мелодією. Та концерт у Львові навіть для іноземців особливий, адже на Майдані були і їхні земляки.

Дмитро Кацап, директор хорової капели “Дударик”, каже: ” Це для нас було насправді відкриттям, Півтора роки тому ми виконували його вперше. До речі солісти, які візьмуть участь у цій прем’єрі, вони також з нами співали цей твір у Польщі”.
В пам’ять про полеглих українських героїв музики заграють у суботу та неділю. Ціна квитків, кажуть у філармонії, висока – від 80 до 200 гривень. Та сім’ї цих військових втратили набагато дорожче.

Поділитись


Популярне

14.10.2018 Анонси

Cолісти Львівської філармонії у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки

Вчора був прекрасний день і свято, про яке говоримо зі щемом у серці. Вчора ми із щирою любов’ю вітали з Дн...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...