Особливий концерт

20.02.2016
Опис

Мелодії скорботи полеглим героям. Українські та польські музики зіграють спільний концерт присвячений Небесній Сотні та тим, хто поклав життя на Сході. “Велику месу” Моцарта оркестр “Inso-Львів” гратиме вперше. А от хор сусідів, разом із “Дудариком”, вже не раз затягували тужливу мелодію. Її львів’яни почують у суботу та неділю на сцені Львівської філармонії. Усі кошти віддадуть сім’ям двох загиблих кіборгів.

Дударик для Тараса Павлишина вже давно став справжньою сім’єю. Музики і його сина до себе прийняли, і допомогли, коли одягнув військову форму. Чоловік каже: тепер спільно допомагатимуть багатодітним сім’ям, які втратили на війні найдорожче. Кошти із цього концерту віддадуть родинам Івана Вітишина та Олександра Грошева, які полягли, обороняючи Донецький аеропорт.

Тарас Павлишин військовий – заступник начальника ІІІ аеромобільно-десантного батальйону, тож запевняє:

” За законом вони могли і не йти на службу, не йти на війну, бо уних багатодітні сім’ї, але вони все таки зробили свій вибір, вирішили, що оборона держави важливіша. Тепер це наш обов’язок – допомогти, поки це ще не стало особистим болем сім’ї.”
У Львівській філармонії полеглих героїв концертами згадують ще з початку війни.

Генеральний директор філармонії, Володимир Сивохіп, пригадує: ” На одному з перших концертів на роковини пам’яті Небесної сотні я навіть не знав що сказати людям, тому що ми не розуміли, що відбувається і як історія буде продовжуватись далі”.
Тоді чоловік сказав: що не хотів би знову поминати музикою вже нових героїв. Але зараз все ж стоїть перед оркестром зі ще одним сумним твором – “Великою месою” Моцарта.

” Меса – це як у нас співають Літургії, так у латинському обряді є меси. Там є усі ті самі частини: “Господи помилуй” і кінець “Агнець божий помилуй нас. Цей твір надзвичайно душевний, надзвичайно молитовний і власне ця музика на концерті повинна створити настрій щирої молитви”, – каже Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської обласної філармонії.
Цей твір ніколи не виконували в Україні, диригент дістав партитуру понад столітньої давності і вже декілька днів разом із музикантами підкорює ноти й навіть дає настанови.

Для українців “Велика меса” зовсім не звідана, тому заручилися підтримкою сусідів. Хор із Любліна та наш “Дударик” вже підкорювали польські сцени сумною мелодією. Та концерт у Львові навіть для іноземців особливий, адже на Майдані були і їхні земляки.

Дмитро Кацап, директор хорової капели “Дударик”, каже: ” Це для нас було насправді відкриттям, Півтора роки тому ми виконували його вперше. До речі солісти, які візьмуть участь у цій прем’єрі, вони також з нами співали цей твір у Польщі”.
В пам’ять про полеглих українських героїв музики заграють у суботу та неділю. Ціна квитків, кажуть у філармонії, висока – від 80 до 200 гривень. Та сім’ї цих військових втратили набагато дорожче.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...