Йорґ Біерганце у Львові

01.03.2016
Опис

4 березня до Львова завітає з концертом маестро з Німеччини Йорґ Біерганце. Концерт відбудеться у Львівській обласній філармонії о 19.00. Йорґ Біерганце диригуватиме Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, повідомили у Львівській філармонії.

Йорґ Біерганце викладає для диригентів у Відні, Бельгії та Мексиці, та займається концертною діяльністю. Є також головою організації і помічником художнього керівника Wiener Meisterkurse, де начаються молоді, талановиті музиканти. Крім того, Йорґ Біерганце досліджує музику забутих композиторів XX століття. Одним із них є Егон Веллес, а також Джозеф Бір (Joseph Beer), який народився у Львові, але згодом виїхав до Франції.

Перша частина концерту розпочнеться з піднесеної Симфонії № 35 Ре мажор «Haffner» Вольфганга Амедея Моцарта. Друга частина концерту розпочнеться Увертюрою «Манфред» Роберта Шумана, після якої буде виконана прем’єра твору невідомого в Україні, але добре знаного на Заході Егона Джозефа Веллеса – «Заклинання Просперо» (п'ять симфонічних творів за мотивами п’єси Шекспіра «Буря»). Всі виконувані твори є opus magnum (головними) для композиторів. Кожен твір розповідає нам про свій час.

Йорґа Біерганце з великим зацікавленням стежить за подіями в Україні.

«Я знаю, що Україна часто була полем битви людства, під час війни, голокосту, геноциду чи тоталітаризму, і тому вона відображає дуже темні сторони нашої спільної історії. Сам Львів, зокрема, розташований у дуже цікавому місці. У 20-му столітті люди були змушені міняти своє громадянство декілька разів, а за розквіт, красу та ідентичність Львова було сплачено великою кількістю страждань. З цієї точки зору, Львів містить в собі європейську історію, і, відповідно, є дуже європейським. З точки зору музиканта, я вважаю, що музика не може досягти чогось більшого окрім самої музики, яка існує тільки в момент її творення або відтворення. Як говорить філософ Джордж Стейнер, «намалюйте карту кав'ярень і ви матимете один з істотних маркерів Європи». Я хотів би додати, що малюючи карту симфонічних концертних залів, ми отримаємо ще один провідний маркер Європи».

Маестро підсумовує: «Всі чотири композиції, що прозвучать на концерті 4 березня, безсмертні. «Я знаходжу себе у цих творах, і зараз маю нагоду надихнути ними своїх слухачів. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії славиться відмінною репутацією та своїми багатими традиціями. Мені цікаво, я щасливий, а також дуже пишаюся тим, що можу стати його невеликою частинкою, і з нетерпінням чекаю нашої спільної роботи».

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...