Йорґ Біерганце у Львові

01.03.2016
Опис

4 березня до Львова завітає з концертом маестро з Німеччини Йорґ Біерганце. Концерт відбудеться у Львівській обласній філармонії о 19.00. Йорґ Біерганце диригуватиме Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, повідомили у Львівській філармонії.

Йорґ Біерганце викладає для диригентів у Відні, Бельгії та Мексиці, та займається концертною діяльністю. Є також головою організації і помічником художнього керівника Wiener Meisterkurse, де начаються молоді, талановиті музиканти. Крім того, Йорґ Біерганце досліджує музику забутих композиторів XX століття. Одним із них є Егон Веллес, а також Джозеф Бір (Joseph Beer), який народився у Львові, але згодом виїхав до Франції.

Перша частина концерту розпочнеться з піднесеної Симфонії № 35 Ре мажор «Haffner» Вольфганга Амедея Моцарта. Друга частина концерту розпочнеться Увертюрою «Манфред» Роберта Шумана, після якої буде виконана прем’єра твору невідомого в Україні, але добре знаного на Заході Егона Джозефа Веллеса – «Заклинання Просперо» (п'ять симфонічних творів за мотивами п’єси Шекспіра «Буря»). Всі виконувані твори є opus magnum (головними) для композиторів. Кожен твір розповідає нам про свій час.

Йорґа Біерганце з великим зацікавленням стежить за подіями в Україні.

«Я знаю, що Україна часто була полем битви людства, під час війни, голокосту, геноциду чи тоталітаризму, і тому вона відображає дуже темні сторони нашої спільної історії. Сам Львів, зокрема, розташований у дуже цікавому місці. У 20-му столітті люди були змушені міняти своє громадянство декілька разів, а за розквіт, красу та ідентичність Львова було сплачено великою кількістю страждань. З цієї точки зору, Львів містить в собі європейську історію, і, відповідно, є дуже європейським. З точки зору музиканта, я вважаю, що музика не може досягти чогось більшого окрім самої музики, яка існує тільки в момент її творення або відтворення. Як говорить філософ Джордж Стейнер, «намалюйте карту кав'ярень і ви матимете один з істотних маркерів Європи». Я хотів би додати, що малюючи карту симфонічних концертних залів, ми отримаємо ще один провідний маркер Європи».

Маестро підсумовує: «Всі чотири композиції, що прозвучать на концерті 4 березня, безсмертні. «Я знаходжу себе у цих творах, і зараз маю нагоду надихнути ними своїх слухачів. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії славиться відмінною репутацією та своїми багатими традиціями. Мені цікаво, я щасливий, а також дуже пишаюся тим, що можу стати його невеликою частинкою, і з нетерпінням чекаю нашої спільної роботи».

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...