Моцарти і Сальєрі

17.03.2016
Опис

У рамках 260-річчя Вольфганга Амадея Моцарта Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» презентує авторський концерт, присвячений композиторові. У Львівській обласній філармонії 17 березня в одному концерті звучатиме музика трьох композиторів: Вольфганга Амадея Моцарта, Антоніо Сальєрі і Франца Ксавера Моцарта.

Програма «Моцарти і Сальєрі» поєднує твори Вольфганга Амадея Моцарта, його сучасника Антоніо Сальєрі, та львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта, учня Антоніо Сальєрі та сина Вольфганга Амадея. Чи не вперше у Львові прозвучить Концертна симфонія для флейти, кларнета, валторни і фагота у виконанні викладачів кафедри духових інструментів музичної академії – Андрія Карпяка (флейта), Василя Борецького (кларнет), Володимира Старка (фагот), Назара Базіва (валторна). А у виконанні доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри духових інструментів Андрія Карпяка вперше у Львові буде виконано Рондо для флейти Франца Ксавера Моцарта. Твір заранжував заслужений артист України Володимир Дуда.

Цікавим буде поєднання цих творів з Венеціанською симфонією Ре мажор та Концертом для гобоя і флейти Антоніо Сальєрі.

Як розповів народний артист України, керівник і головний диригент оркестру «Віртуози Львова», Сергій Бурко: «Інтрига щодо існування конфлікту між Моцартом і Сальєрі існує впродовж століть і привертає увагу дослідників. Нещодавно у Празькій бібліотеці віднайдено твір, який спільно написали Моцарт та Сальєрі. Чи існував насправді конфлікт, іншими словами, чи Сальєрі мав чорну заздрість до Моцарта, до його геніальності, – невідомо».

Як придворний композитор Сальєрі мав на той час високий статус. Сальєрі був старший від Моцарта всього на шість років, а пережив Вольфганга Амадея Моцарта. Також він був вчителем Франца Ксавера Моцарта.

Поєднання в одному концерті композиторів, абсолютно різних за стилем та своїм внутрішнім змістом й обдаруванням, творчість яких знайшла в історії світової музичної культури своє достойне місце – є надзвичайно пізнавальним. Музика Сальєрі зараз виконується не так часто, а свого часу він був законодавцем моди у Відні, працював у всіх жанрах: написав багато монументальних творів, зокрема «Реквієм», чимало інструментальної і хорової музики.

В ту епоху було популярним все, що стосувалося Італії. Тож не дивно, що Вольфганг Амадей Моцарт навчався в Італії, в знаменитій Болонській академії, у відомого тоді композитора Падре Мартіні. Моцарт-син навчався у італійця Антоніо Сальєрі, адже це було престижно і справді, він отримав чудову композиторську школу з перших рук знаного та авторитетного композитора. Час розставляє все на свої місця: Моцарт і його геніальність пройшла крізь всі століття, він – геніальний мелодист. І в цьому, напевно, одна з основних переваг Моцарта над Сальєрі, і вічністю…

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...