Андрій Луньов

23.03.2016
Опис

23 березня о 19:00 львів'ян запрошують на фортепіанний речиталь Андрія Луньова у Львівську обласну філармонію, інформують організатори.

На шляху розвитку кожного мистецтва є ті, хто з великою силою і наснагою, титанічним талантом і працею освітлюють дорогу до досконалості, стають «наріжними каменями» – так у речиталі піаніста Андрія Луньова, який відбудеться 23 березня у Львівській обласній філармонії зустрілися три колоси-велетні фортепіанної музики Доменіко Скарлатті (1685-1757), Роберт Шуман (1810-1856), Ференц Ліст (1811-1896).

Андрій Луньов виконає «Танці давидсбюндлерів» Р. Шумана, 4 сонати Скарлатті, «Долину Обермана» (з циклу «Роки мандрів. Швейцарія»), трансцендентні етюди № 9 «Спогади» та № 12 «Заметіль» Ф. Ліста. За словами музиканта, такою послідовністю він хоче зламати стереотипи гри програми за часом життя композиторів. «Я починаю концерт з Шумана, а не з Скарлатті, який жив набагато раніше. Ця послідовність мені набагато цікавіша. Акцент у програмі концерту робиться не на масштабі та віртуозності, а на вишуканих, тонких образах та глибоких почуттях», – зазначає піаніст.

Андрій Луньов працює у Київській середній спеціалізованій школі-інтернаті ім. М. Лисенка, отож поєднує виконавську та педагогічну діяльність. Серед його учнів є лауреати міжнародних конкурсів, у цьому році це дві випускниці. Зараз організовує конкурс піаністів «Весна в Уваровському домі» (15-17 квітня, Ворзель). Музикант – стипендіат Президента України. Нагороджений почесною грамотою і пам’ятним подарунком київського міського голови. Брав участь у міжнародних фортепіанних конкурсах. Має фондові записи на Українському радіо, в тому числі з оркестром Національної радіокомпанії України, а також записи на українському, польському та чеському телебаченні. Записав ліцензійний CD з творами Шопена, Ліста та Шимановського. Виступав з сольними концертами та з симфонічними оркестрами у багатьох містах України і Польщі, брав участь у концертах в Німеччині. Також виступав в Італії, Чехії, Словаччині.

Музикант часто приїжджає до Львова з концертами: «Пам`ятаю, як грав концерт Гріга ля мінор з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії ще 14-річним хлопчиком) Вперше зіграв сольний концерт у Львівській філармонії у 2011 р., коли був студентом 5 курсу. А з 2014 р. виступаю у Львівській філармонії з сольними концертами. У минулому році грав програму із шести музичних моментів С. Рахманінова. А у 2014 р. присв`ятив свій концерт пам`яті Небесної сотні».
До Львова та львівської публіки Андрій Луньов має найтепліші почуття: « Львів – моє найулюбленіше місто України, якщо не сказати, що це взагалі моє улюблене місто. Я зазвичай приїжджаю у Львів з дружиною (Анастасія Шанскова, піаністка). Львів – місто з дуже багатими традиціями та історією і має свою незабутню атмосферу. Це велика насолода – поблукати вже добре знайомими вулицями Львова, і щоразу відкривати щось нове. Серед місць, які часто відвідуємо: Львівську оперу, що вражає водночас красою архітектури та майстерністю виконавців, Музей етнографії та художнього промислу, Музей ім. А. Шептицького, парк І. Франка, не оминаємо колоритну автентичну ресторацію «Під клепсидрою» у Вірменському кварталі. Минулого року залишило враження відвідування високого замку та підйом на вежу львівської Ратуші.

Для львівської публіки граю з великим задоволенням. З одного боку, вона дуже емоційна та чуйна, з іншого – має бездоганний музичний смак. Підготовка та виступи на концертах у Львівській філармонії надихають мене. Прекрасна акустика та тепла атмосфера залу ім. С. Людкевича допомагає втілити мої художні задуми», – каже Андрій Луньов.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...