Андрій Луньов

23.03.2016
Опис

23 березня о 19:00 львів'ян запрошують на фортепіанний речиталь Андрія Луньова у Львівську обласну філармонію, інформують організатори.

На шляху розвитку кожного мистецтва є ті, хто з великою силою і наснагою, титанічним талантом і працею освітлюють дорогу до досконалості, стають «наріжними каменями» – так у речиталі піаніста Андрія Луньова, який відбудеться 23 березня у Львівській обласній філармонії зустрілися три колоси-велетні фортепіанної музики Доменіко Скарлатті (1685-1757), Роберт Шуман (1810-1856), Ференц Ліст (1811-1896).

Андрій Луньов виконає «Танці давидсбюндлерів» Р. Шумана, 4 сонати Скарлатті, «Долину Обермана» (з циклу «Роки мандрів. Швейцарія»), трансцендентні етюди № 9 «Спогади» та № 12 «Заметіль» Ф. Ліста. За словами музиканта, такою послідовністю він хоче зламати стереотипи гри програми за часом життя композиторів. «Я починаю концерт з Шумана, а не з Скарлатті, який жив набагато раніше. Ця послідовність мені набагато цікавіша. Акцент у програмі концерту робиться не на масштабі та віртуозності, а на вишуканих, тонких образах та глибоких почуттях», – зазначає піаніст.

Андрій Луньов працює у Київській середній спеціалізованій школі-інтернаті ім. М. Лисенка, отож поєднує виконавську та педагогічну діяльність. Серед його учнів є лауреати міжнародних конкурсів, у цьому році це дві випускниці. Зараз організовує конкурс піаністів «Весна в Уваровському домі» (15-17 квітня, Ворзель). Музикант – стипендіат Президента України. Нагороджений почесною грамотою і пам’ятним подарунком київського міського голови. Брав участь у міжнародних фортепіанних конкурсах. Має фондові записи на Українському радіо, в тому числі з оркестром Національної радіокомпанії України, а також записи на українському, польському та чеському телебаченні. Записав ліцензійний CD з творами Шопена, Ліста та Шимановського. Виступав з сольними концертами та з симфонічними оркестрами у багатьох містах України і Польщі, брав участь у концертах в Німеччині. Також виступав в Італії, Чехії, Словаччині.

Музикант часто приїжджає до Львова з концертами: «Пам`ятаю, як грав концерт Гріга ля мінор з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії ще 14-річним хлопчиком) Вперше зіграв сольний концерт у Львівській філармонії у 2011 р., коли був студентом 5 курсу. А з 2014 р. виступаю у Львівській філармонії з сольними концертами. У минулому році грав програму із шести музичних моментів С. Рахманінова. А у 2014 р. присв`ятив свій концерт пам`яті Небесної сотні».
До Львова та львівської публіки Андрій Луньов має найтепліші почуття: « Львів – моє найулюбленіше місто України, якщо не сказати, що це взагалі моє улюблене місто. Я зазвичай приїжджаю у Львів з дружиною (Анастасія Шанскова, піаністка). Львів – місто з дуже багатими традиціями та історією і має свою незабутню атмосферу. Це велика насолода – поблукати вже добре знайомими вулицями Львова, і щоразу відкривати щось нове. Серед місць, які часто відвідуємо: Львівську оперу, що вражає водночас красою архітектури та майстерністю виконавців, Музей етнографії та художнього промислу, Музей ім. А. Шептицького, парк І. Франка, не оминаємо колоритну автентичну ресторацію «Під клепсидрою» у Вірменському кварталі. Минулого року залишило враження відвідування високого замку та підйом на вежу львівської Ратуші.

Для львівської публіки граю з великим задоволенням. З одного боку, вона дуже емоційна та чуйна, з іншого – має бездоганний музичний смак. Підготовка та виступи на концертах у Львівській філармонії надихають мене. Прекрасна акустика та тепла атмосфера залу ім. С. Людкевича допомагає втілити мої художні задуми», – каже Андрій Луньов.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...