Молоді молодим

15.04.2016
Опис

З 15 до 24 квітня у Львові відбудеться II міжнародний фестиваль «Академія – Молоді молодим», покликаний дати дорогу творчій та обдарованій молоді Львова.

Концерти відбуватимуться у Львівській обласній філармонії, Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка, Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла та НУ «Львівська Політехніка».

За словами директора фестивалю, професора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка Остапа Майчика, ідея проведення фестивалю належить ректору Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, народному артистові України Ігорю Пилатюку. Вона зумовлена тим, що серед великого інформаційного навантаження, в якому перебуває суспільство, дещо губиться діяльність музичного закладу.

На фестивалі молодь виконуватиме і молодь слухатиме – молоді для молодих.

Остап Майчук зазначає: «Сподіваємося завдяки фестивалю повернути інтелектуального слухача. Ми залучаємо небайдуже студентство до мистецького життя Львова та у такий спосіб оздоровлюватимемо і підніматимемо рівень споживання високого художнього музичного мистецтва».

Цьогоріч відбудеться аж чотирнадцять концертів.

Як зазначають організатори, у Львівській політехніці та університеті ім. І. Франка їхні художні колективи демонструють високе виконання, а це надихає і спонукає творців колективів, і, зрештою, викладацький і керівний склад, показати творчі здобутки на сцені Львівської філармонії. 17 квітня спільно представлять хорову музику студентський хор академії і хорова капела «Геудеамус» Львівської політехніки. 19 квітня Львівська політехніка презентуватиме у філармонії свої творчі колективи.

За словами Остапа Майчика, смаки поціновувачів фестивалю різноманітні: хтось любить співати, танцювати, хтось – акордеон, віолончель, хтось – камерну музику, а комусь подобається фортепіано, – і всі ці замилування присутні у концертах фестивалю «Академія». Кожен концерт базується на виконавстві кафедри: скрипки, ансамблю, квартету, джазової кафедри, також це і великі студентські симфонічні оркестри.

З огляду на Великий піст заслуговує на особливу увагу концертна програма 22 квітня у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла, де духовне слово матиме митрополит Ігор Возьняк. Солісти і оркестранти за участю хору і симфонічного оркестру Оперної студії академії виконають масштабний твір Антоніна Дворжака «Stabat Mater».

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...