Луїджі Боккеріні» Stabat Mater»

27.04.2016
Опис

27 квітня о 19.30 у Музеї історії релігії в рамках проекту «Музика при свічках» вперше у Львові прозвучить твір «Stabat Mater» Луїджі Боккеріні, для сопрано та струнного квінтету. Солісткою проекту буде львівська вокалістка – Анастасія Арбузова.

Історія тексту «Stabat Mater» є відомою. Його автором вважається італійський поет XIII ст. Якопоне Да Тоді. Назва походить від перших рядків «Stabat Mater dolorosa», що в перекладі означає «Стояла мати скорбна».

Перша частина твору оповідає про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа, а друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті.

За словами Ірини Вакуліної, під керівництвом якої Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» виконає твір, багато композиторів зверталися до тематики «Stabat Мater». Найбільш відомими є твори А. Вівальді, Дж. Перголезі. Що ж стосується Л. Боккеріні, то «Stabat Мater» – це один із небагатьох вокально-інструментальних творів композитора, і виконується він досить рідко. Тому львів’янам та гостям міста випаде унікальна можливість почути цей твір наживо.

«Виконання музики при свічках створить ту атмосферу, в якій слухач зможе заглибитися у власний внутрішній світ, відсторонений від буденного життя. Слухачі перебуватимуть у стані миру, що так важливо у Страсний тиждень перед Великоднем», – зазначила Ірина Вакуліна.

Локація виконання твору, а саме Музей історії релігії, вибрана не випадково. На цей раз слухачі заходитимуть у приміщення не так, як звикли, з боку музею, а, власне, через підземелля, що додасть певної атмосфери та допоможе відтворити доречні настрої у цей передсвятковий час.

Поділитись


Популярне

12.09.2018 Медіа

Концерт оркестру INSO-Львів у Німеччині

З 6 по 9 вересня 2018 року артисти Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» відвідали м....
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...