«Служниця-пані» у Львові

27.08.2016
Опис

27 серпня опера Джованні Батісти Перголезі «Служниця-пані» зазвучить у Італійському подвір’ї історичного музею. Постановка відбудеться в рамках III Міжнародного фестивалю «Музика у старому Львові».

Про це повідомили у Львівській обласній філармонії.

Захід розпочнеться о 16.00.

Керівник проекту – народна артистка України Наталія Свириденко розповіла, що вибір опери не випадковий. Тематика цьогорічного фестивалю – королівське минуле Львова, а Перголезі творив у XVIII столітті в королівські часи Італії, тому його творчість личить до такого контексту.

Організатор проекту зазначила, що ідея поставити у Львові твір Перголезі виникла через те, що є якісний переклад українською. «На мою думку, вокальна музика мовою оригіналу – це добре. Проте, коли йдеться про сюжет, який має інтригу, швидкі діалоги речитативом – наш пересічний слухач не встигає зрозуміти, про що йдеться, не може вловити родзинки сюжету. А вона особливо важлива у комічних операх», – пояснила Наталія Свириденко.

«Цьогоріч минає 280 років з дня смерті Перголезі і я вирішила згадати цього молодого генія. Його музика надзвичайно зворушлива, вона запам’ятовується та її хочеться слухати. Звичайно, тепер я запросила більш досвідчених виконавців. Ця опера написана на двох осіб. Виконавець однієї з ролей, Петро Остапенко – баритон, випускник Київської музичної академії імені Петра Чайковського. Декілька років він працював у Київській опереті», – розповіла народна артистка.

З виконавицею ролі служниці-пані, Ольгою Федоренко, Наталію Свириденко познайомив Петро Остапенко – вони разом навчалися.

Наталія Свириденко неодноразово концертувала в Білорусі, Молдові, Франції, Іспанії та інших європейських країнах. «Закордоном я завжди пропагувала наше мистецтво – програми українського бароко, майстер-класи. Виконувала програми, які ніколи не звучали в Європі», – розповіла народна артистка. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/08/26/u_lvovi_italiyska_opera_zazvuchyt_ukrainskoyu_810002

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...