Концертний сезон 2016-2017

30.08.2016
Опис

Вересневі проекти Львівської філармонії відкривають нову програму для всіх поціновувачів академічного музичного мистецтва, а також для прихильників несподіваних форм та найсучасніших варіацій у музиці. На слухачів чекають найкращі з реалізованих ідей та цікаві експерименти з синтезованими жанрами.

2 вересня Львівська обласна філармонія відкриє сезон класикою. Один з найстаріших симфонічних оркестрів України, Академічний симфонічний оркестр філармонії виступить під диригуванням Тараса Криси, якого обрано головним диригентом і художнім керівником на цей сезон. Прозвучать твори Ріхарда Вагнера, Едварда Гріга, Йоганнеса Брамса. На концерті також виступить бельгійський піаніст Стівен Вангауерт.

Тарас Криса розпочав свої музичні студії як скрипаль у Московській консерваторії. Після переїзду у США продовжив навчання у Індіанському та Нортвестернському університетах по класу скрипки та диригуванню. Після роботи скрипалем у симфонічних оркестрах він вирішив повністю присвятити себе диригуванню. Директор оркестрів Університету Невада в Лас-Вегасі і музичний директор Симфонічного оркестру Хендерсон.

3 вересня Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під диригуванням німецького маестро Георга Майса та скрипальки із Болгарії Лії Петрової запрошують на «Вечір з Бетховеном». У репертуар концерту увійшли різножанрові твори Людвіга ван Бетховена, написані у перші десятиріччя ХІХ ст.: Симфонія № 3, Увертюра «Коріолан» та Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор. Лія Петрова грає на унікальній італійській скрипці Матео Гофрілєра 1690 р., яку вона отримала від Музичної Капели. Також Лія є другим лауреатом Міжнародного конкурсу скрипалів ім. Варга в Сьон Вале.

6 вересня у філармонії відбудеться авторський проект відомого львівського музиканта Богдана Дашака NEW MUSICAL PROJECT. Музична географія програми надзвичайно широка – від запальних латиноамериканських ритмів до північноамериканського стилю.

Програма об’єднує авторські композиції Богдана Дашака, популярні твори зарубіжних композиторів у стилі джаз-року, латиноамериканського джазу, соул-музики та етно-джазу. Аранжування для оркестру здійснили Богдан Дашак та Богдана Фроляк.

Богдан Дашак пише інструментальний джаз, синтезуючи його з фольклорними мотивами, а також пісні на власні тексти. Лауреат Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» (1995), учасник джазових фестивалів у Талліні та Пярну. Серед його вихованців – головні диригенти оперних театрів А. Юркевич, В. Лемко, А. Смірнов, І. Догович, О. Линів та ін. У 2004 р. Богдан Дашак проходив професійне стажування у Wiener Staatsoper (Італія) на запрошення видатних диригентів Пауля Вайгольда та Фабліо Луїзі.

З 9 до 13 вересня філармонія та Львівська організація національної спілки композиторів України запрошують на фестиваль «Львівські прем’єри». Чотири концертні програми об’єднають твори композиторів з міста лева XX та XXI ст. Почути сучасну львівську музику можна буде у Концертному залі ім. С. Людкевича (9 та 12 вересня), Пороховій вежі (11 вересня) та Храмі Св. Лазаря (13 вересня). Звучатимуть твори для струнного оркестру (Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», диригент Тарас Вергун; солісти: Наталія Кожушко (флейта) та Марія Ткачик (скрипка), для хору (Галицький академічний камерних хор, диригент Василь Яциняк), скрипки та фортепіано (Лідія Футорська, скрипка та Маргарита Головко, фортепіано) та електро-акустичні композиції (куратор проекту Остап Мануляк).

З 15 до 17 вересня Львів прийматиме фестиваль творчостi Людоміра Ружицького, до якого долучиться і обласна філармонія. 16 та 17 вересня на її сцені виступлять Шимон Кшешовєц (скрипка, Краків), Сергій Григоренко (фортепіано, Львів), Галицький академічний камерний хор (Львів), Камерний хор «Глорія» (Львів), Симфонічний оркестр Дольношльнської філармонії в Єлєній Гурі (Польща), диригенти Шимон Маковскі (Польща) та Володимир Сивохіп (Львів).

18 вересня відбудеться відкриття концертного сезону Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом головного диригента та художнього керівника оркестру, народного артиста України Сергія Бурка. До відкриття «Віртуози підготували» насичений Бетховен марафон-концерт. У програмі – Концерт для скрипки з оркестром та Потрійний концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано. Серед виконавців – Олег Каськів (скрипка, Швейцарія-Україна), Пабло де Наверан (віолончель, Іспанія), Філіп Деманґет (фортепіано, Франція). Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/08/29/u_novomu_sezoni_lvivska_filarmoniya_obitsyaie_tsikavi_eksperymenty_816012

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...