У філармонії відкрили меморіальну таблицю Василю Барвінському

15.02.2017
Опис

15 лютого Львівська філармонія здійснила крок до повернення у рідні стіни одного з найвидатніших українських композиторів. У філармонії відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Василя Барвінського та концерт до дня народження митця.

Директор філармонії Володимир Сивохіп зазначив, що постать Барвінського — це постать, перед якою всі ми в боргу і зараз час збирати каміння. Він розповів, що багато визначних дат в житті композитора пов’язані з вісімкою. “У 2018 році святкуватимемо 130-ту річницю з дня народження Барвінського. Я б хотів, щоб його шанували кожен рік, кожен день, щоби він був присутнім в кожній домівці, особливо, якщо вона мистецька, – додав директор філармонії і розповів про інші важливі дати: – 1888 — день народження Барвінського. Він мав щасливу долю бути людиною епох. бо поєднав у своєму житті більшість можливих варіантів України та Львова. Спочатку Львів австрійський, де Барвінський став успішним молодим артистом. У Львові польському у 1938 році був здобув найбільшу славу і пошану. Його 50-річний ювілей святкували майже тиждень! І тоді маленька частка львів’ян, які не мали своєї державності., відчули себе українцями, бо вони мають Барвінського”.

На відкритті меморіальної дошки виступили професор-музикознавець Стефанія Павлишин, заступник голови ЛОДА Оксана Стоколос-Ворончук, начальник управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз, ректор Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка Ігор Пилатюк, губернатор дистрикту “Ротарі” Україна-Білорусь Геннацій Кройчик та поет Ігор Калинець.
Урочисте відкриття дошки здійснили учні Василя Барвінського. А після церемонії відбувся святковий концерт, на якому прозвучали твори композитора у виконанні Оксани Рапіти (фортепіано) та Тараса Менцінського (віолончель) у супроводі Симфонічного оркестру оперної студії ЛНАМ ім. М. Лисенка під диригуванням Богдана Дашака.

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...