Діти і професіонали

08.04.2017
Опис

Проект «Симфонічні перлини Відня», який запланований Львівською обласною філармонією на 8 квітня, поєднає на одній сцені досвідчених музикантів оркестру «INSO-Львів» разом із 22 талановитими учнями Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької (ЛССМШІ). Диригуватиме творчим колективом знаний віденський професіонал Георг Кугі під вокал соліста Андрія Драгана.

Про це йшлося сьогодні, 5 квітня, на прес-конференції у Львівській філармонії.

Організатори переконують – такого в Україні ще не бачили. Діти віком від 11 до 17 років вкладуть усі свої вміння, щоб виконати легендарні твори Вольфганга Амадея Моцарта – увертюру до опери «Чарівна флейта» чи «Милосердя Тіта» та інші твори. Після місяця старанних репетицій молоді музиканти здивують слухачів своєю майстерною грою.

На прес-конференцію прийшли чи не усі, хто долучився до організації амбітного проекту. Своє слово про проект сказали, зокрема, диригент Георг Кугі та 16-річний учень музичного закладу Олесь Колесса, який безпосередньо гратиме з досвідченими колегами.

«Вчора (4 квітня, – ред.) в нас відбулася загальна репетиція – вже під керівництвом маестро. За цей період, поки доопрацьовували програму, ми досить тісно познайомилися із юними музикантами. І знаєте, дійсно, працювати було дуже цікаво. Особливо, коли дивишся назад і розумієш – всі ми були дітьми. Власне, дуже важливо надати їм оцю підтримку, яка разом із шкільною освітою зробить старшокласників професіоналами», – прокоментував концертмейстер «INSO-Львів» Євген Крук.

З легкою усмішкою люб’язно коментувала реакцію дітей на цікаву пропозицію завідувач відділу скрипки ЛССМШІ Оксана Цап. За її словами, усі були задоволені та захоплені. Хоч і втомлені, бо не звикли до настільки тривалих репетицій і значного обсягу роботи. «Проте все-таки вони дуже й дуже щасливі взяти участь у такому проекті», – резюмувала пані Цап.

Олесь Колесса, 16-річний учень, який от-вже 8 квітня гратиме разом із старшими колегами, тримається напрочуд спокійно. Юнак впевнений – страшно не буде взагалі. Залишилось ще трохи довчити партії – і вже готовий повністю. Зрештою, можливість зіграти на одній сцені із професіоналами використає якнайефективніше.

Водночас усі зусилля музикантів, за словами організаторів, були б марні без Річарда Джона Козака, який має корені в Україні. Він допоміг організувати проект, підтримавши його фінансово. «Я пишаюся тим, що маю можливість допомогти хлопцям з «INSO-Львів» і сподіваюся, що зможемо робити такі заходи й надалі», – додав пан Козак.

Організатори запевнили – проект діятиме в форматі академії, яка збиратиметься щорічно, щоб допомогти юним музикантам набратись досвіду. Цього року результати усіх старань продемонструють 8 квітня о 18:00 у Львівській обласній філармонії.

http://zik.ua/news/2017/04/05/dity_i_profesionaly_8_kvitnya_u_lvivskiy_filarmonii__symfonichni_perlyny_1074449

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...