Підгорецький замок у День музеїв перетвориться на концертний зал

18.05.2017
Опис

Про це йшлося сьогодні, 12 травня, під час прес-конференції у Львові, передає кореспондент ІА ZIK.

«Це дуже цікава акція, яка поєднує багато складових. З одного боку – це вступ до фестивалю «Віртуози», з іншого – 40-річчя Міжнародного дня музеїв. Це дуже цікава музична феєрія, опера, балет «Історія солдата» Ігоря Стравінського, написана 100 років тому. Ми тікаємо зі Львова та ідемо до Підгорецького замку, щоб все це пережити там», – зазначив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

«Драма стосується часів Першої світової війни. Це історія солдата: трішки іронічна, трішки сумна, трішки печальна. Наші хлопці приходять з АТО. Так само прийшли мільйони чоловіків з Першої світової війни. Інколи вони були загублені. Хтось знайшов потім себе, а хтось ні. Власне, про це цей балет», – заявив директор галереї мистецтв Тарас Возняк.

Він додав, дуже складно Першу світову війну пережив і Підгорецький замок: «Через нього не раз переходив фронт. Не раз там були руйнування. Російське військо його грабувало, перша кінна армія рвалася палити паркет. Тому ця історія підходить до мурів замку».

Володимир Сивохіп наголосив, що автор цього твору – Ігор Стравінський – був аристократом духу. За часів Радянського Союзу його твори забороняли. Однак вперше «Історія солдата» зазвучала саме у Львові 1968 року завдяки студентському науково-творчому товариству.

«Історія солдата» про те, що завжди є вибір між добром і злом. Цей солдат зламався. Він продав свою душу. Потім хотів її виграти у чорта, а програв все. Мені здається, сьогодні це мало б бути сигналом про те, що не можна гратися, обирати між добром і злом, – наголосив директор філармонії. – Ця казка мала б слугувати нагадуванням, що ми відповідальні за наші дії, життя тут і в цей час».

Під час заходу виступатиме музичний ансамбль.

«Це сім інструменталістів, де домінуючим є соло скрипки. Це символічно. Душа, яку солдат програв, а потім намагався виграти у карти, передається скрипкою. Є також читець, так званий моралізатор. А хореограф Сергій Наєнко поставив на цю музику балет», – поділився В. Сивохіп.

Він додав, що у майбутнього постановку хочуть повезти на Донбас.

«Цей проект буде жити. Він цього вартий. Музику Ігоря Стравінського важко грати, бо вона складна, віртуозна, трошки незвикла для нас», – наголосив В. Сивохіп.

На запитання, як інші відділи галереї мистецтв святкуватимуть День музеїв Т. Возняк сказав: «Це питання ми ще вивчаємо. Всі музейники їдуть в Підгірці».

Вистава у замку розпочнеться о 21.00. Зі Львова автобуси будуть відправлятися о 18.00.
http://zik.ua/news/2017/05/12/pidgoretskyy_zamok_u_den_muzeiv_peretvorytsya_na_kontsertnyy_zal_1094915

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...