У Львові триває фестиваль “Юрій Ланюк і друзі”

26.09.2017
Опис

На міжнародний мистецький захід лауреат Шевченківської премії композитор-віолончеліст Юрій Ланюк з нагоди свого 60-річчя запросив колег з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії. Гасло заходу – «Українська музика в контексті світової – і куди більше».

Фестиваль відбувається у філармонії та в Оперному театрі. Серед гостей – українсько-американський композитор, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії Вірко Балей – автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери «Голод». Також піаніст та композитор Зигмунт Краузе, у доробку якого – популярні опери, що їх ставили на сценах Франції, Польщі та Німеччини. Завітав до Львова й учень Кшиштофа Пендерецького та Вітольда Лютославського, композитор, педагог та піаніст Кшиштоф Меєр – автор космічної опери на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів та різноманіття концертів.

Один із музичних вечорів фесту відбувся у музичному салоні Львівської опери. Програма складалася із трьох частин. Публіці запропонували сонату Ю. Ланюка «Чекання» для віолончелі, фортепіано і мелодичних голосів, у ролі яких виступив хор «Глорія». Партію віолончелі виконав сам композитор, фортепіано – Мар’яна Гумецька. У другій частині лунав Диптих на вірші Пауля Селана для голосу, скрипки і фортепіано. За словами керівника промо-відділу Львівської опери Надії Труш, цей твір Юрія Ланюка натхнений лірикою відомого єврейського німецькомовного поета, який сьогодні став одним із символів культури світу. «Народжений в Україні (Чернівці), він пройшов випробування концтабором і, незважаючи на пізніший успіх і славу, проніс у своїй пам’яті через усе життя побачене жахіття», – говорить Н. Труш.

У третій частині музичного вечора «зустрілися» соленізанти, які приблизно в один час із Юрієм Ланюком відсвяткували свої 60-річчя – генеральний директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк та генеральний директор Львівської опери Василь Вовкун, щоби представити спільну виставу «Людина, або Містерія майстра Пінзеля», і це був синтез музики, слова і танцю (хореограф – Сергій Наєнко).

Мета заходу – популяризувати творчість зачинателя львівської школи скульпторів, яскравого представника пізнього бароко і рококо Іоана Пінзеля (1707–1761) та наповнити серця натхненням, а сприяла цьому музика для віолончелі-соло Юрія Ланюка, яка резонувала з епохою Майстра Пінзеля, створюючи асоціації з його безсмертною творчістю.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото Олени ХРАМОВОЇ.

Джерело: День

https://day.kyiv.ua/uk/news/260917-u-lvovi-tryvaye-festyval-yuriy-lanyuk-i-druzi

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...