Підбірка художніх фільмів про класичну музику - Львівська національна філармонія

Підбірка художніх фільмів про класичну музику

20.03.2020
Опис

Зараз ми переживаємо період, коли варто трішки зменшити надшвидкі оберти життя в сучасному світі: звернути увагу на здоров’я себе та близьких. Оскільки у багатьох з’явилось більше вільного часу, тому важливо провести його із користю.

Пропонуємо підбірку із десяти фільмів про композиторів і музикантів.

  • Король танцює (2000)

Про кого: Жан-Батист Люллі

Люллі був королем в королівстві музики XVII століття і придворним композитором Людовика XIV, короля-сонце. Люллі і його друг Мольєр створюють свої безсмертні шедеври, протистоять підступам і інтригам королівського двору і церкви. Кіно у всіх сенсах красиве і пізнавальне: в кадрі перед вами виявиться вся культури Франції в чудовий період зародження бароко.

  • Вівальді, рудий священник (2009)

Про кого: Антоніо Вівальді

Антоніо Вівальді – молодий священник, відомий як «рудий священник» через свій незвичайний для італійців колір волосся. У зв’язку із хворобою, Вівальді майже не проводить богослужінь, не втрачаючи при цьому сан. Він захоплений музикою: грає на скрипці, пише музику для вихованців венеціанської школи-інтернату, ставить опери і дає концерти.

У красивого і талановитого композитора закохується юна прихильниця – Лаура Падован. Незабаром жителі міста дізнаються про любовні стосунки між ними.

  • Амадей (1984)

Про кого: Вольфґанґ Амадей Моцарт, Антоніо Сальєрі

1781 рік. Антоніо Сальєрі – відомий придворний композитор, – намагається боротися із божественним музичним даром Моцарта. Він засліплений заздрістю і хоче за будь-яку ціну знищити композитора. Головне в картині – вчасно схопити настрій фільму і пам’ятати про те, що вбивцею і катом Сальєрі став з легкої руки Пушкіна. Насправді ж він був набагато популярнішим за Моцарта. Серед його учнів значилися Бетховен, Ліст та навіть львівський Моцарт – Франц Ксавер (молодший син композитора), а єдиним звинуваченням проти Сальєрі може служити необачне визнання, зроблене композитором в стані психічного божевілля.

  • Сестра Моцарта (2010)

Про кого: Марія Анна Моцарт

У видатного композитора була старша сестра, яку вдома ласкаво називали Наннерль. Впродовж життя вона залишалася в тіні Вольфґанґа Амадея. Вона була просто справжнім дивом, надзвичайно талановитою дитиною, яка разом зі своїм братом успішно виступала у всіх європейських столицях, вражаючи і захоплюючи оточуючих своїм незвичайним талантом. Після закінчення трирічної сімейної подорожі, Наннерль знайомиться у Версалі з сином Людовика XV, який всіляко підтримує дівчину в її прагненні творити музику, щиро захоплюючись нею. Однак, закони тогочасного суспільства залишаються такими ж суворими і забороняють представницям жіночої статі писати музику і займатися письменництвом. Але Наннерль не збирається так просто здаватися…

  • Весняна симфонія (1983)

Про кого: Роберт Шуман

Він розучує фортепіанний концерт, а юна Клара поруч вчить уроки. Він складає п’єси для неї і її братів і, здається, розуміє, що стоїть на порозі великої любові, і все добре, якби не батько коханої, який, як завжди, проти.

«Весняна симфонія» – невипадкова назва фільму, адже це один з найбільш відомих творів композитора. Симфонія з’явилася в прекрасну пору його життя, коли Шуман обвінчався з Кларою Вік, і після багаторічної боротьби і страждань почалося його сімейне життя. Фільм про любов і про перепони, які належить подолати для того, щоб пізнати щастя.

  • Експромт (1991)

Про кого: Жорж Санд, Фридерик Шопен, Ференц Ліст

Дія фільму розгортається в тридцяті роки XIX століття. На літературному небосхилі зійшла нова зірка – молода і амбітна письменниця, яка випускає свої романи під псевдонімом Жорж Санд. Дівчина не тільки талановита письменниця, а й дуже цілеспрямована особа. Почувши музику композитора Фредеріка Шопена, Жорж Санд ставить собі за мету знайомство з цією талановитою людиною …

  • Паганіні: скрипаль диявола (2013)

Про кого: Нікколо Паганіні

Ще за життя він став легендою: Паганіні з легкістю скорилася вся Європа. Особистість великого музиканта завжди була оповита чутками: говорили, що він продав душу дияволу в обмін на свій талант. Слава розбещувала його, перевіряла на міцність, а вино і наркотики приносили лише швидкоплинне полегшення. На гастролях в Лондоні Паганіні знайомиться з дівчиною, яка має чарівний голос і прекрасну душу, яку, здавалося, йому судилося зустріти. Чи здатний він пізнати справжнє людське щастя – щастя взаємної любові, і яку ціну доведеться заплатити за нього? Роль Паганіні у фільмі виконав відомий музикант Девід Ґерретт.

  • Життя Джузеппе Верді (1982)

Країна: Італія, Франція

Про кого: Джузеппе Верді

Цей міні-серіал – історія життя, любові і творчості композитора в складні часи об’єднання Італії. Верді відомий як активний учасник політичних подій і свідок зміни італійського уряду, неприхований патріотизм його опер йшов врозріз з австрійською цензурою і робив композитора все більш і більш популярним. Смерть Верді його співвітчизники сприйняли як особисту трагедію – прощатися з автором «Набукко» і «Ріґолетто» прийшли понад 2000 осіб.

  • Малєр (1974)

Про кого: Густав Малєр

Біографічний фільм про композитора Густава Малєра, який жив в Австрії на початку XX століття. Малєр – відомий диригент, але останні роки життя виявилися важкими для нього. Він одержимий темою смерті і виснажений хворобливими ревнощами до своєї дружини, яка на вісімнадцять років молодша за нього.

І як додаток пропонуємо переглянути фільм про дружину композитора:

  • Наречена вітру (2001)

Про кого: Альма Шиндлер-Малєр

Відень кінця XIX – початку ХХ століття. Осередок політичного, музичного, літературного життя, філософських пошуків, нових віянь в мистецтві. Сузір’я яскравих індивідуальностей: письменники, художники, музиканти, режисери, архітектори, лікарі… І в цьому колі – Альма Шиндлер, справедливо названа Музою чотирьох мистецтв: музики, поезії, живопису, архітектури. Бо в історії музики вона відома як Альма Малєр, в історії літератури – як Альма Верфель, в історії архітектури – як Альма Гропіус, а в історії живопису – як Наречена вітру. Наділена властивостями сильної, непересічної особистості і незвичайною привабливістю, яка мала широкі пізнання в мистецтві, якостями прекрасної піаністки, не позбавлена ​​композиторських здібностей, вона знайшла своє покликання в ролі натхненниці геніїв.

Приємного перегляду!

 

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...