19, 20 та 21 березня у Львівській національній філармонії пройшов фестиваль камерної музики “Наша Бахіана”. Він відбувся у рамках концертної серії “Україна. Музи не мовчать”.
«Наша Бахіана» — це фестиваль камерної музики, що є продовженням проєкту «Бах-Маратон», який Львівська національна філармонія щорічно проводить у час святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Як відомо, більшість світу святкує його уродини 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році, з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.
Широко відомо, що більшість композиторів, які жили після Баха, виростали на його творах — насущному хлібі кожного музиканта. Тільки граючи музику великих майстрів, можна стати освіченим музикантом, — певен був Шуман. І звісно, слухаючи її.
У програмі концерту звучали твори Роберта Шумана та Василя Барвінського, обидва написані у час першого розквіту їхніх талантів. А також, безперечно, музика геніального Баха: Прелюдія із Сюїти для віолончелі соло №1 пролунала у транскрипції для контрабаса соло Назарія Стеця (та його виконанні). Серед інших чудових виконавців, що виступили у цей вечір: Андрій Павлов, скрипка, Ігор Завгородній, скрипка, Устим Жук, альт, Максим Римар, віолончель, Іван Лиховид, контрабас та Мирослав Драган, фортепіано.
Неймовірно, як поєднались в цій програмі камерної музики відомі імена — безумовно, першим звучав Бах (Чакона ре мінор з Партити для скрипки соло у виконанні Андрія Павлова), та композитори, що репрезентують різні країни, різні стилі та є рупорами світового сучасного музичного мистецтва. Угорець Ерньо Донаньї, композитор і піаніст, чия музика впевнено крокує новим світом, чеський композитор Ервін Шульгоф, що тільки сьогодні повертається із забуття, патріарх сучасної угорської музики Дьордь Куртаг, а також наш відомий сучасник, львів’янин Юрій Ланюк.
Серед виконавців, що дали можливість їхній музиці звучати: Ігор Завгородній, скрипка, Устим Жук, альт, Андрій Чоп, альт, Оксана Литвиненко, віолончель, Назарій Стець, контрабас, Наталія Кожушко-Максимів, флейта, Ірина Тіхонова, гобой та Мирослав Драган, фортепіано.
Заключний день фестивалю «Наша Бахіана» пройшов під знаком бахівських Бранденбурзьких концертів. Відомо, серія із шести досконалих зразків музики для оркестру є втіленням зрілого стилю прославленого митця. Саме в цьому опусі Бах постає не тільки майстерним представником своєї доби, а й сміливо дивиться у бік майбутнього — він пише музику, яку потім знавці іменують передвісницею класичної симфонії.
Як завжди, високий, динамічний тонус творінь Баха поєднується з яскравим жанровим обличчям кожного з концертів циклу. Артистичне і дотепне змагання солістів та оркестру композитор віртуозно поєднує з інтелектуальними роздумами про вічне: самобутню красу кожної миті, кожної паузи — і кожного звука.
Завдяки всім цим музикантам відбулось справжнє святкування 338 уродин Йоганна Себастьяна Баха: Андрій Павлов, скрипка, Ігор Завгородній, скрипка, Марта Герега, скрипка, Назар Шутко, скрипка піколо, Адріан Боднар, скрипка, Андрій Кушнір, скрипка, Анна Бура, скрипка, Устим Жук, альт, Андрій Чоп, альт, Оксана Литвиненко, віолончель, Максим Римар, віолончель, Ольга Бойчук, віолончель, Назар Стець, контрабас, Євгеній Марчук, гобой, Ірина Тіхонова, гобой, Степан Сивохіп, гобой, Андрій Ткачук, фагот, Олег Петришин, труба піколо, Олександр Холодюк, валторна, Золтан Боднар, валторна, Божена Корчинська, флейта, Ольга Мілоста, флейта, Ольга Шадріна-Личак, клавесин.
Автор проєкту — Устим Жук
Особлива вдячність нашим слухачам, що наживо відвідали Концертний зал Людкевича та перебували на онлайн-трансляціях у різних куточках світу.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому