Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

09.08.2021
Опис

Впродовж 29 липня – 8 серпня у у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика вже вшосте відбувся фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Темою цьогорічного фестивалю стали подорожі та мандри, за якими ми усі так вже скучили! Гості насолоджувались неповторними літніми вечорами, присвяченими музиці різних епох, яка звучала у виконанні українських та закордонних музикантів.

Слухачі подорожували різними країнами: пристрасною Іспанією, романтичною Італією, надзвичайною Францією… Завітали навіть у країни, які наситили приємною прохолодою – Естонію, Британію. Заглянули навіть у Голлівуд та на Бродвей. Завершилась наша подорож у рідній Україні.

 

Другий тиждень фестивалю розпочався в сонячній Італії (VIVA d’ITALIA). Батьківщина Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Данте Аліг’єрі, Антоніо Вівальді та ще багатьох всесвітньо відомих імен митців і винахідників… Італія стала колискою опери та багатьох музичних жанрів. Без сумніву, славу Італії створила саме музика!

У виконанні Ігоря Муравйова (скрипка), Меланії Макаревич (фортепіано) та Олени Мацелюх (орган) звучали: знаменитий Антоніо Вівальді «Чотири пори року», а також твори Муціо Клементів, Феруччо Бузоні, Отторіно Респіґі та Ференца Ліста. Втілювала музичні образи на папері художниця Ольга Куц.

Львівська національна філармонія - Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

 

Наступна подія представила творчість Ґеорґа Фрідріха Генделя автора камерних concerto grosso та помпезної музики Англійського Королівського двору з позиції італійської вокальної школи. У виконанні Наталії Дитюк (сопрано), Наталії Самострокової (скрипка), Оксани Литвиненко (віолончель), Ольги Стрілецької (клавесин) звучали 9 концертних арій цього митця.

Львівська національна філармонія - Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

 

7 серпня на фестивалі звучала справжня іспанська класика, яка підвладна лише ідальго. Звичайно, тут не обійшлося без знаменитих іспанців – Франсіско Тарреґи, Ісаака Альбеніса і Мігеля Лльобета. Але в руках ідальго Андрія Остапенка іспанська гітара чудово передала також італійську, французьку і навіть українську музику для цього інструменту, яка склала програму концерту «Idalgo con Guitarra».

Вугілля, соус та сангіна – це ті живописні техніки, які в руках художниці Ольги Куц візуалізували експресію класичної іспанської гітари.

Львівська національна філармонія - Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

 

Унікальну можливість почути сповнену барв та кольорів музику французьких композиторів ми отримали на концерті фортепіанного дуету Світлани Позднишевої та Ольги Стрілецької під назвою «Французькі Імпресії».

«Композитори-імпресіоністи вчилися чути світло, передавати у звуках рух води…», – так писав про французьких «майстрів звуку» відомий поет-символіст Стефан Маллярме. Саме цей митець вперше звернув увагу на прямі асоціації з мистецтвом художників-імпресіоністів у французькій музиці.

Львівська національна філармонія - Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

 

Завершилась наша музична подорож у Львові, а участь у ній взяли Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», який вже багато років є візитівкою не лише Львівської національної філармонії, а й усього міста. Вже понад 25 років колектив співпрацює із справжніми майстрами своєї справи – музикантами-віртуозами, втілюючи в життя неймовірні музичні проєкти.

Заключний вечір фестивалю не стане винятком, адже окрім чудового складу музикантів-солістів, не менш віртуозною та захопливою буде музична програма вечора.

Зокрема, достойним завершенням фестивалю Pizzіcato e Cantabile стане Концерт для органа, литавр і струнного оркестру Франсіса Пулєнка. Віртуозна майстерність буде притаманна й іншим авторам заключної концертної програми, де флейта Пана, класична гітара, орган та струнний оркестр складуть заключний акорд VI Міжнародного фестивалю Pizzіcato e Cantabile.

Львівська національна філармонія - Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

Львівська національна філармонія - Фестиваль «Pizzicato e Cantabile»: подорожі другого тижня

 

Дякуємо усім організаторам, виконавцям та гостям фестивалю! Запрошуємо на VIІ. Міжнародний фестиваль Pizzіcato e Cantabile вже у 2022-му році!

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...