Впродовж 29 липня – 8 серпня у у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика вже вшосте відбувся фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.
Темою цьогорічного фестивалю стали подорожі та мандри, за якими ми усі так вже скучили! Гості насолоджувались неповторними літніми вечорами, присвяченими музиці різних епох, яка звучала у виконанні українських та закордонних музикантів.
Слухачі подорожували різними країнами: пристрасною Іспанією, романтичною Італією, надзвичайною Францією… Завітали навіть у країни, які наситили приємною прохолодою – Естонію, Британію. Заглянули навіть у Голлівуд та на Бродвей. Завершилась наша подорож у рідній Україні.
Другий тиждень фестивалю розпочався в сонячній Італії (VIVA d’ITALIA). Батьківщина Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Данте Аліг’єрі, Антоніо Вівальді та ще багатьох всесвітньо відомих імен митців і винахідників… Італія стала колискою опери та багатьох музичних жанрів. Без сумніву, славу Італії створила саме музика!
У виконанні Ігоря Муравйова (скрипка), Меланії Макаревич (фортепіано) та Олени Мацелюх (орган) звучали: знаменитий Антоніо Вівальді «Чотири пори року», а також твори Муціо Клементів, Феруччо Бузоні, Отторіно Респіґі та Ференца Ліста. Втілювала музичні образи на папері художниця Ольга Куц.
Наступна подія представила творчість Ґеорґа Фрідріха Генделя автора камерних concerto grosso та помпезної музики Англійського Королівського двору з позиції італійської вокальної школи. У виконанні Наталії Дитюк (сопрано), Наталії Самострокової (скрипка), Оксани Литвиненко (віолончель), Ольги Стрілецької (клавесин) звучали 9 концертних арій цього митця.
7 серпня на фестивалі звучала справжня іспанська класика, яка підвладна лише ідальго. Звичайно, тут не обійшлося без знаменитих іспанців – Франсіско Тарреґи, Ісаака Альбеніса і Мігеля Лльобета. Але в руках ідальго Андрія Остапенка іспанська гітара чудово передала також італійську, французьку і навіть українську музику для цього інструменту, яка склала програму концерту «Idalgo con Guitarra».
Вугілля, соус та сангіна – це ті живописні техніки, які в руках художниці Ольги Куц візуалізували експресію класичної іспанської гітари.
Унікальну можливість почути сповнену барв та кольорів музику французьких композиторів ми отримали на концерті фортепіанного дуету Світлани Позднишевої та Ольги Стрілецької під назвою «Французькі Імпресії».
«Композитори-імпресіоністи вчилися чути світло, передавати у звуках рух води…», – так писав про французьких «майстрів звуку» відомий поет-символіст Стефан Маллярме. Саме цей митець вперше звернув увагу на прямі асоціації з мистецтвом художників-імпресіоністів у французькій музиці.
Завершилась наша музична подорож у Львові, а участь у ній взяли Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», який вже багато років є візитівкою не лише Львівської національної філармонії, а й усього міста. Вже понад 25 років колектив співпрацює із справжніми майстрами своєї справи – музикантами-віртуозами, втілюючи в життя неймовірні музичні проєкти.
Заключний вечір фестивалю не стане винятком, адже окрім чудового складу музикантів-солістів, не менш віртуозною та захопливою буде музична програма вечора.
Зокрема, достойним завершенням фестивалю Pizzіcato e Cantabile стане Концерт для органа, литавр і струнного оркестру Франсіса Пулєнка. Віртуозна майстерність буде притаманна й іншим авторам заключної концертної програми, де флейта Пана, класична гітара, орган та струнний оркестр складуть заключний акорд VI Міжнародного фестивалю Pizzіcato e Cantabile.
Дякуємо усім організаторам, виконавцям та гостям фестивалю! Запрошуємо на VIІ. Міжнародний фестиваль Pizzіcato e Cantabile вже у 2022-му році!
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому