Більше про виконання музики Людкевича та програму 4 жовтня розповідає піаністка Віоліна Петриченко:
«У своїй творчості я намагаюся грати якомога більше української музики. Це насамперед твори Барвінського, Ревуцького, Косенка. Живучи останні 16 років у Німеччині, мені було важко знайти ноти творів Людкевича. Навіть почавши працювати солісткою Львівської філармонії, я зрозуміла, що шлях до його творчості нелегкий.
Більшість творів існують у рукописах, які не так просто отримати, або в старих виданнях з численними помилками. Тому я щаслива, що цього року маю змогу одночасно грати його музику для скрипки і фортепіано, а також брати участь у проєкті музею Людкевича. Також цього року відбудеться видання фортепіанних творів композитора: на щастя, вдалося домовитися з данським видавництвом «Svitzer» про видання нот Варіацій для скрипки і фортепіано, які до цього часу існували лише в рукописі й не виконувалися. Так сталося, що цього року я приділяю багато уваги цьому композитору й відкриваю його для себе (і для слухачів) наново.
Скрипалька Наталія Гордєєва:
Сонату для скрипки з супроводом фортепіано ми нещодавно виконували на потужному фестивалі в самому серці Копенгагену — Copenhagen Summer Festival. Мали дуже гарні відгуки від слухачів і також я розповіла про цю музику на Данському національному радіо. Залюбки будемо презентувати цей твір за будь-якої можливості на усіх сценах Європи й вже незабаром вона прозвучить також у Німеччині на заснованому Віоліною Петриченко фестивалі «Звуки України». Тож Соната теж розширює свої горизонти.
Остання пʼєса нашої програми — Чабарашка для скрипки з супроводом фортепіано — буде премʼєрною для нас. Уперше ми виконаємо її саме у Львові”.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...