У випуску за листопад-2024 престижне польське видання Ruch Muzychny опублікувало статтю української музикознавиці Олесі Найдюк. В розгорнутому огляді головних філармоній країни під назвою “Концерти під акомпанемент сирен”, дописувачка згадує і Львівську національну філармонію імені Мирослава Скорика.
За словами Найдюк, “Тут був центр збору медикаментів, пригону машин швидкої допомоги тощо. Усе це завдяки тісним контактам із військовими передавалося на фронт. Водночас, тут знайшли тимчасовий прихисток чимало музикантів із Києва, що виїжджали, центру й сходу країни. Багато з них повернулися додому, але хтось так і залишився жити і працювати у Львові.
Перші концерти після вторгнення відбулися у другій половині березня. Це були онлайн-трансляції у форматі нового проєкту «Україна: музи не мовчать» (два-три концерти щотижня істотно розширювали онлайн-аудиторію, аж до шести тисяч підписників філармонійного ютуб-каналу на сьогоднішній день). А вже у травні-червні відбувся фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Це у той час, коли в Україні практично ніхто ще не концертував, адже мистецькі установи повноцінно не працювали.
Сьогодні львівська філармонія провадить доволі насичену концертну діяльність, зокрема, продовжує проводити свої ключові фестивалі – крім «Віртуозів», це фестиваль сучасної музики «Контрасти» і фестиваль Давньої музики; проходять також композиторський конкурс імені Мирослава Скорика та конкурс вокалістів імені Василя Сліпака.
Не припиняється гастрольна діяльність, ба більше, під час війни вона стала навіть бурхливішою, ніж до пандемії коронавірусу. Це не дивно: нині дуже великий запит у Європі й світі на українську музику, українських виконавців”.
Чи збільшився запит на українську музику серед українців? «У певному сенсі так: спрацьовує патріотизм, – відповідає Богдан Сегін, менеджер музичних проєктів львівської філармонії. – Але я би хотів, щоби питання стояло по-іншому: чи у держави збільшився запит на українську музику, не просто на словах, а дієво, стратегічно? Поки що цього, на жаль, не спостерігається».
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому