Валентин Сильвестров про нову музику — на The Claquers

15.08.2023
Опис

13 серпня відома українська піаністка, солістка Львівської національної філармонії Віоліна Петриченко виступила з речиталем у Берліні. Програма мала назву «Діалог з тишею», і у ній піаністка вкотре звертається до найкращих зразків української камерної музики, тим самим популяризуючи її за кордоном. Друге відділення концерту було присвячено творчості уславленого сучасного автора Валентина Сильвестрова. Особливістю програми стала світова прем’єра його нещодавно завершеного твору, а саме — присвяти грузинському колезі, Гії Канчелі.

Львівська національна філармонія - Валентин Сильвестров про нову музику — на The Claquers

15 серпня в онлайн-ресурсі про класичну музику The Claquers вийшло інтерв’ю з композитором. У розмові після концерту Дзвенислава Саф’ян поставила Сильвестрову одне питання: Чи можуть співіснувати мелодія — й війна?

“Я згадую дуже актуальні слова Шевченка: «Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде», і друге: «Настане суд, заговорять і Дніпро, і гори…» — оце музика, яка зараз актуальна. А також — «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі». Ось ці люди — це і є Бог, а не той, що з бородою, десь там в самотності сидить і нічого не може вдіяти. А люди, бо їхнє життя — це цінність, яку ніщо не замінить. Кажуть, коли десь «ікона заплакала», то це диво. Ні, бути зараз живим — це диво, іншого просто не може бути. І якщо музика жива, то це диво також”.

Більше читайте за посиланням

Поділитись


Популярне

17.01.2024 Концерти

«Нашу музику не знищити»

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...