З аншлагом пройшов освітній проєкт для молодих симфонічних диригентів: коментар Теодора Кухара

16.08.2023
Опис

15 серпня відбувся симфонічний Гала-концерт як результат майстер-класів молодих симфонічних диригентів. Ініціатором майстер-класу стало Студентське науково-творче товариство «Octopus» Національної музичної академії України, якому у партнерстві із Львівською національною філармонією вдалося створити проєкт, який дозволив студентам долучитися до професійного життя мистецької інституції ще під час навчання, поринути у творчу атмосферу філармонії, перейняти унікальний досвід фахівців світового рівня та розширити горизонти свого професійного майбутнього в Україні. 

Львівська національна філармонія - З аншлагом пройшов освітній проєкт для молодих симфонічних диригентів: коментар Теодора Кухара

Головний диригент Академічного симфонічного оркестру Теодор Кухар поділився своїми враженнями від менторства на проєкті:

«Кар’єрний ріст найвидатніших дириґентів світу розпочинався і з майстер-класів, а індустрія дириґентських майстер-класів є дуже популярною останні 10 років. Тому, коли Студентська організація Octopus запропонувала мені таку співпрацю — я радо підтримав її, адже це дуже важливо для розвитку кожного сучасного дириґента-початківця. Тому що, коли я вчився подібних пропозицій для нашої сфери не було, а це найкращий шанс, аби спробувати себе в ролі дириґента. 

Львівська національна філармонія - З аншлагом пройшов освітній проєкт для молодих симфонічних диригентів: коментар Теодора Кухара

Концепція майстер-класів для дириґентів не вперше реалізується в Україні та для мене було важливо, щоб це проводилося саме для українців, також при відборі учасників, а  я знаю, що заявок було понад 250, при обранні для мене було важливо тримати рівність між чоловіками та жінками,  аби половина учасників,  оскільки майстер-клас у Львові — була саме зі Львова. Я обрав тих, які були варті цього. Обрані твори для вечора – оркестру були добре знані, адже чимало раз виконувалися впродовж минулого сезону — Симфонія №9 Дворжака звучала 25 разів. Учасники-дириґенти мали час для роботи з оркестром. А Симфонічний Гала-концерт був досить вдалим».

Щиру вдячність висловлюємо партнерам проєкту – Студентському науково-творчому товариству “Medianta” Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка та Благодійному фонду «Відкрита музика міста», який у межах проєкту «Заради майбутнього» опікується підтримкою молодих музикантів в Україні та допомагає молодим музикантам грати з українськими оркестрами і в українських філармоніях.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...