У Львівській філармонії стартує Фестиваль Давньої Музики

09.08.2022
Опис

Сьогодні, 9 серпня, у Львові стартує щорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики. Він відбудеться під егідою проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», започаткованого Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика після початку повномасштабного вторгнення росії. Цьогорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики отримав  підназву  —  «На вістрі часу». Про це розповів артдиректор XIX Фестивалю Давньої Музики у Львові Богдан Сегін на прес-конференції, яка відбулась напередодні. Також він додав, що впродовж 5 фестивальних днів відбудеться 6 концертів.

«У нас будуть учасники з Польщі, з Німеччини, Франції. Так само у нас будуть музиканти з Києва і дуже особливим є музикант Тарас Компаніченко, який є військовослужбовцем. Його відпускають із частини, спеціально приїхати до нас 11 числа, щоб відкрити фестиваль, бо сьогодні у нас (9 серпня – ред.) фестивальна преамбула», — розповів Богдан Сегін.

За даними організаторів, міжнародний Фестиваль Давньої Музики у Львові — це  єдиний в Україні фестиваль, що в такому обсязі й на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн — вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну.  Він був заснований відомим музикантом, нині уже покійним,  Романом Стельмащуком.

«20 років тому ми вперше провели фестиваль польської музики у Львові. Пригадую першу зустріч з Романом Стельмащуком. Ми пробували тоді налагодити співпрацю зі скарбами європейської стародавньої музики в поєднанні з українськими  та польськими надбаннями. Тепер 20 років по тому, ми знаходимось на особливому переломному моменті нашої історії і знову ж таки музика стане опорою для нашої культури, для нашої об’єднаної Європи», — зазначив диригент з Польщі Павло Осуховський.

 

 

З повною версією прес-конференції можна познайомитись нижче:

 

Детальну інформацію про фестиваль можна переглянути  тут

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...