У Львівській філармонії стартує Фестиваль Давньої Музики

09.08.2022
Опис

Сьогодні, 9 серпня, у Львові стартує щорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики. Він відбудеться під егідою проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», започаткованого Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика після початку повномасштабного вторгнення росії. Цьогорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики отримав  підназву  —  «На вістрі часу». Про це розповів артдиректор XIX Фестивалю Давньої Музики у Львові Богдан Сегін на прес-конференції, яка відбулась напередодні. Також він додав, що впродовж 5 фестивальних днів відбудеться 6 концертів.

«У нас будуть учасники з Польщі, з Німеччини, Франції. Так само у нас будуть музиканти з Києва і дуже особливим є музикант Тарас Компаніченко, який є військовослужбовцем. Його відпускають із частини, спеціально приїхати до нас 11 числа, щоб відкрити фестиваль, бо сьогодні у нас (9 серпня – ред.) фестивальна преамбула», — розповів Богдан Сегін.

За даними організаторів, міжнародний Фестиваль Давньої Музики у Львові — це  єдиний в Україні фестиваль, що в такому обсязі й на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн — вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну.  Він був заснований відомим музикантом, нині уже покійним,  Романом Стельмащуком.

«20 років тому ми вперше провели фестиваль польської музики у Львові. Пригадую першу зустріч з Романом Стельмащуком. Ми пробували тоді налагодити співпрацю зі скарбами європейської стародавньої музики в поєднанні з українськими  та польськими надбаннями. Тепер 20 років по тому, ми знаходимось на особливому переломному моменті нашої історії і знову ж таки музика стане опорою для нашої культури, для нашої об’єднаної Європи», — зазначив диригент з Польщі Павло Осуховський.

 

 

З повною версією прес-конференції можна познайомитись нижче:

 

Детальну інформацію про фестиваль можна переглянути  тут

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...