Упродовж 44 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» відбулися події присвячені двом вагомим для української культури датам – 130-літтю від дня народження Бориса Лятошинського та пʼятій річниці відходу у вічність Мирослава Скорика. Учасники фестивалю підготували різноманітні програми пам’яті композиторів, камерні вечори у рецензії для журналу «Музика» розглянула Анна Кузик.
Дві фортепіанні події із творів Мирослава Скорика відзвучали у локаціях, що вели між собою своєрідний діалог – виконавців та репертуару, акустики та інструментів. Перший концерт – «Присвята. Скорик», що відбувся 1 червня у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької. Новий, світлий Малий зал імені Василя Барвінського з блискучими роялями фірми «Bechstein» приймав у перший день літа гостей Львова – Станіслава Гумінюка з Києва та Павла Гмиріна з Дніпра.
Програма різноманітна, з акцентом на циклічні твори із карпатським характером. Йдеться про цикл Скорика «В Карпатах» і «Гуцульські акварелі» Ігоря Шамо, хоча залишалось місце як для роздумів в абстрактних Варіаціях Скорика й П’яти мініатюрах Івана Карабиця, так і для усмішки після ефектного виконання «Бурлески».
7 червня також було двоє виконавців і одне фортепіано, проте цього разу то був знаний львівський дует, друзі Скорика – Оксана Рапіта й Мирослав Драган. Вечір пройшов у смарагдовій напівтемряві затишної Зали імені Людкевича у Львівській філармонії, якій так пасував джазовий Скорик. Відточений репертуар ізлітав з легких рук ансамблю піаністів, чергуючись із сольними номерами Оксани Рапіти й Мирослава Драгана.
Яскрава творча манера Оксани Рапіти в поєднанні зі злагодженим балансом звука Мирослава Драгана дозволили прожити цей вечір на одному диханні у настрої світлої ностальгії та надії на майбутнє.
На фестивалі класичної музики «Віртуози-44» Лятошинському було присвячено два концерти – один відзвучав 22 травня. То була програма інструментальних камерних і сольних творів «Молоді віртуози – класикам» у майстерному виконанні Катерини Шалайської (скрипка), Модеста Менцинського (віолончель) та Ростислава Федини (фортепіано).
Друга імпреза відбулася 4 червня і являла собою тричастинну форму з творів Лятошинського. Трагічні фортепіанні П’ять прелюдій, Перша соната й Траурна прелюдія у виконанні Максима Шадька обрамлювались вокальними творами – п’ятьма романсами на слова Івана Франка на початку концерту й трьома обробками українських пісень у виконанні Миколи Губчука і Тетяни Гомон в кінці.
Читати повний матеріал від Анни Кузик
Фото: Віталій Грабар та Данило Бедрій
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
ІХ Маратон памʼяті Василя Сліпака
Девʼять років тому, 29 червня 2016 року, у бою поблизу селища Луганське на Донеччині від ворожої кулі сн...INSO-LVIV зібрали понад 150 тис грн для Збройних Сил України
11 січня симфонічний оркестр INSO-Lviv Льві...