Відбувся VI Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

30.06.2022
Опис

Вже вшосте у Львівській національній філармонії відбувся Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака. Тривав він впродовж 28-29 червня та об’єднав три події. Окрім Львова, пам’ятні концерти відбулись також у Парижі та швейцарському муніципалітеті Цухвіль.

Після завершення Маратону у “Медіацентрі Україна” відбувся брифінг, участь у якому взяли:

  • Володимир Сивохіп – Генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика
  • Орест Сліпак – брат Василя Сліпака, засновник фундації Wassyl Slipak Foundation
  • Денис Литвиненко – соліст Львівської національної філармонії

 

Учасники розповіли про важливість цьогорічного Маратону, події, які увійшли до його складу, та на що спрямують виручені з квитків кошти.

«Ми спробували поєднати таке, що здається не поєднується: естрадний спів, вокальна група, і симфонічний оркестр. Але ми це все поєднали з одного боку довкола Василя, як співака, і також довкола України, якою вона є на сьогодні, в період війни. Тому в репертуарі з’явились багато історичних пісень, патріотичних пісень і багато маршів, які символізують наше доблесне українське військо», — розповів Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Відбувся VI Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

Василь Сліпак для ПЕРЕМОГИ! (28 червня). На сцені: Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, вокальний ансамбль «Kalophonia». Диригент – Володимир Сивохіп

 

Також, за словами Дениса Литвиненка, соліста Львівської національної філармонії, організатори та учасники присвятили Маратон не лише пам’яті загиблого, а й просуванню української культури у світі, чим Василь Сліпак активно займався за життя.

«Наша українська культура є дуже потужна і дуже велика. Її намагались знищувати, її намагались красти. Це не вдасться вже ніколи. Для мене цей маратон є дуже важливим кожного року. Він показує, що наша культура є надзвичайно цінною для нас», — зазначив Денис Литвиненко.

Львівська національна філармонія - Відбувся VI Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

Молитва для Василя (29 червня). На сцені: Денис Литвиненко (віолончель)

 

Всі кошти, зібрані під час концертів організатори витратять на допомогу українським військовим.

«Львівська національна філармонія традиційно допомагає 80-ій бригаді. Є певні цілі. Філармонія зараз, фактично, паралельно працює як волонтерський штаб. Тому всі кошти будуть віддані на волонтерські ініціативи, які активно ведуться філармонією із самого початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну», — пояснив Орест Сліпак.

Львівська національна філармонія - Відбувся VI Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

З Любов’ю з Франції (29 червня). На сцені: Серін де Лабом (сопрано), Оксана Рапіта (фортепіано), Мирослав Драган (фортепіано)

 

Нагадаємо, всесвітньо відомий український оперний співак Василь Сліпак, соліст Паризької опери, добровільно відправився на фронт та загинув 29 червня 2016 року під час бойових дій поблизу Дебальцевого. Щорічний міжнародний музичний маратон його пам’яті започаткували у Львівській національній філармонії у 2017 році.

 

Повна версія брифінгу:

 

Фото – Едуард Іванюшенко, Мар’яна Гусяк

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...