Вікторія Сипняк про виставку Ігоря Теплого - Львівська національна філармонія

Вікторія Сипняк про виставку Ігоря Теплого

26.02.2025
Опис
Минулого тижня у фоє  Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкрилася виставка Ігоря Теплого «Доторкнутись до небес» (кураторка виставки Зоріана Мірус). Враженнями від відкриття поділилася Вікторія Сипняк, дружина художника Петра Сипняка. 
Вже сама назва запрошує нас до роздумів про щось високе, на яке так часто нам бракує часу у повсякденні, хоча насправді кожен з нас помічає ці дивні знаки наче з іншого виміру, якісь дивні збіги і алегорії у звичних повсякденних речах. І ми кожного разу даємо собі слово неодмінно розповісти і поділитися цими знаками з іншими, а потім все якось не до того. Художники належать до тих щасливчиків, яким сам Бог звелів нотувати ці спостереження у своїх повсякденних справах. Художники — це літописці, але кожен має свій почерк, стиль і манеру, але пишуть вони всі те, що помічає їх сфокусований погляд на звичні усім речі.
Не лише художники, але усі ми переконуємо себе, що у своїх щоденних справах ми так чи інакше співаємо оду отому невидимому і справжньому життю своїми вчинками, рішеннями і вміннями, неначе засвічуємо мозаїчне панно з вогників своїх людських якостей і підсилюємо їх світло через почуття інших. Якщо наші дії викликають у людях вдячність наш небесний QR код наче піксельне кольорове табло висвічує ступінь нашої духовної зрілості в очах Всевишнього. Кожний з нас нагадує ділянку отого спільного клаптикового шиття спільної картини людства і як важливо вчасно усвідомити, що наша основна задача не лише прагнути бути окремими фрагментами цього шиття єдиним і неповторним, але й доповнювати картину життя інших саме тими кольорами, які вимагає загальний узор саме у цю мить і саме у цьому місці.
Музиканти називають своїм храмом концертні зали, актори — театри, художники — свої майстерні і виставкові зали, хлібороби називають своїм храмом поля і купол неба, поети звертаються до світу і до Бога молитвами своїх віршів, письменники — змістами своїх книг. Ми всі торкаємось небес у свій спосіб, приносимо плоди своєї праці на вівтар Творця, як діти несуть свої малюнки і поробки своїм батькам в очікуванні їх похвали. Це і є наші дотики до небес, наші довірчі розмови з Отцем Небесним, але лише у тих випадках, коли робимо це щиро і з любовʼю до інших, з любовʼю до всього світу.
Дуже символічно, що останніми часами навіть представники різних видів мистецтв почали обʼєднувати свої творчі молитви під одним дахом, доповнюючи пісню один одного влучними і досить несподіваними акцентами, наче спеціально створеними один для одного, хоча кожен насправді творив сам, варився у своїх думках, шукав свої важливі відповіді і напрямки руху у своєму життєвому лабіринті.

Поділитись