Центр дитячої творчості «Веселка» Франківського району м. Львова
Громадська організація «Мистецькі ініціативи»
Департамент гуманітарної політики ЛМР
Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА
З А П Р О Ш У Ю Т Ь
НА XІV МІЖНАРОДНИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ присвячений Дню Матері
Концертні виступи за участю творчих колективів:
04 травня 2019 року з 16.30 год. на пл. Ринок
та
05 травня 2019 року з 16.00 год. у Концертному залі Львівської обласної філармонії ім. С. Людкевича (адреса: м. Львів, вул. Чайковського, 7)
Вхід вільниЙ
Метою фестивалю є збереження національно-культурної самобутності та етнічної ідентичності української нації в процесі інтеграції України до Європейського Союзу і доступ до культурних надбань інших народів.
Ансамбль народної музики і танцю «Ґорґани» створений у 2004 році. Метою його заснування є відновлення та пропагування автентичного фольклору Прикарпатського регіону (бойків, лемків, гуцулів, галичан).
Учасниками ансамблю також здійснено постановку прадавнього Бойківського весілля, презентація якого відбудеться на сцені Львівської обласної філармонії 05 травня 2019 року в рамках Міжнародного фольклорного фестивалю «У колі друзів».
Пропагуючи оригінальну народну культуру нашого краю, колектив є постійним учасником міжнародних фольклорних фестивалів, що проводяться під егідою ЮНЕСКО в Польщі, Румунії, Чехії, Сербії, Хорватії, Словаччині, Словенії, Македонії, Чорногорії, Боснії та Герцеговині, Угорщині.
Художній керівник ансамблю – Ольга Когут
Керівник хору – Ольга Павлик
Хореограф-постановник – Михайло Когут,
Хореографи – Олександр Когут, Ганна Васюта
Про Бойківське весілля
З давніх-давен кожний народ має свої звичаї і обряди, що вирізняє їх з-поміж інших. Одні держави утворювалися, інші зникали з історичної арени, минало століття за століттям, а основи обрядів залишаються і до сьогодні. Обряди у давні часи відігравали велику роль, вони визначали свідомість населення.
Постановці Бойківського весілля передувала велика дослідницька праця. Зразки пісенного та розмовного фольклору, по крупинках зібраного від довгожителів села Жукотин, лягли в основу сценарію.
Запрошуємо вас до перегляду та занурення у традиції столітньої давнини, які для вас підготував ансамбль народної музики і танцю «Ґорґани» Центру дитячої творчості «Веселка» Франківського району м. Львова.
Фольклорний ансамбль «Дойна Банатулуй» створений у 2014 році з метою збереження народних традицій повіту Караш-Северин Банатського краю. До складу ансамблю входять інструментальна, вокальна та танцювальна група. Учасниками ансамблю є молодь міста Карансебеш та прилеглих до нього містечок.
Ансамбль пісні і танцю «Явор» був створений у 1960 році. На сьогоднішній день налічує чотири танцювальні групи та дві капели.
До репертуару ансамблю входять танці, які презентують культуру усіх регіонів Польщі, а також національні танці: краков’як, оберек з куяв’яком, полонез, мазур. Програму доповнюють народні пісні та мелодії, а також супровід капели народних інструментів.
Впродовж півстоліття ансамбль «Явор» презентував польський фольклор на близько 5 000 концертів, здійснив 120 поїздок за кордон та відвідав понад 60 країн на всіх континентах, таких як Австралія, Цейлон, Мексика, Костаріка, Нова Зеландія, Пуерто Рико, Колумбія та інші.
Керівник ансамблю – Збіґнєв Романовіч;
Керівник художній – Ян Погоновський, Керівник музичний – Криштоф Крамек
Культурний центр Кримських татар був створений у Львові у 2017 році завдяки зусиллям місцевих громадських об’єднань кримських татар – вимушених переселенців з Криму.
Метою функціонування даного центру є створення умов для збереження і розвитку духовної і культурної спадщини кримськотатарської спільноти, збереження її ідентичності в нових умовах існування, мови та історії. Центр виступає платформою для розвитку місцевої кримськотатарської громади, зростання громадянської активності, а також виховання молоді в питаннях дотримання кримськотатарської культури.
При Центрі діє дитячий клуб Чічек. Своїми досягненнями спільнота прагне зміцнювати Україну, тому що Крим – це Україна.
Голова Культурного центру – Ернест Абкелямов
В рамках фестивалю виступить маленька квіточка Каміла Бекірова, яка виконає для глядачів ряд кримськотатарських мелодій на скрипці.
Організація «Ахпюр» створена у 1988 році. Налічує 5000 осіб. При громаді діє недільна школа і садочок. Усіляко підтримує національні традиції, зберігає вікові надбання нації. Організація «Ахпюр» завжди активна у житті міста і приймає участь у різноманітних культурно-національних заходах і різних міроприємствах, що відбуваються у місті.
Осередком духовної культури товариства є Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, при якому постійно діє Вірменський літургійний хор «Сагмос», творчістю якого ви зможете насолоджуватися в рамках фестивалю.
Голова товариства – Аветіс Сараджян
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...