Вибачте цей текст доступний тільки в “Англійська”.

1902-1903 pр

Легендарний перший сезон філармонічного оркестру у Львові охопив 128 концертів протягом 8 місяців, і його відвідали 115 тисяч осіб. Зал театру Скарбека (нині Національний академічний драматичний театр ім. Марії Заньковецької), де тоді виступав оркестр, був повний на кожному концерті. Такий міцний фундамент філармонійної традиції у Львові створили празькі музиканти – адже вони становили більшість в оркестрі. Під час першого сезону філармонії у Львові побували Ріхард Штраус, Руджеро Леонкавалло і Густав Малер. Відбувся перший офіційний концертний сезон Львівської Обласної Філармонії у концертному залі Скарбківського театру (театр ім. М. Заньковецької, який мав прекрасні умови для глядачів: 1200 глядацьких місць, велика концертна естрада, фонтани, цукерня, буфет, зимовий сад.

1931/1933 рр

Попри шалений успіх першого сезону, невдовзі колектив припинив існування. В період з 1910 до 1930 років було чимало спроб відновити роботу професійного симфонічного оркестру, однак це були лише окремі концерти. У 1931 році на основі оркестру Великого театру, завдяки зусиллям диригента Адама Должицького, симфонічний оркестр відновив свою діяльність у філармонійних стінах. Хоча в більшості публікацій знаходимо офіційну дату виникнення Львівської філармонії 20 вересня 1933 року. Це пов’язано з відновленням періодичних виступів оркестру в статусі філармонійного під керівництвом Адама Солтиса.

1939/1944 рр

У грудні 1939 року нова радянська влада постановою «утворила» у Львові симфонічний оркестр, а після війни поновила його роботу, на чолі з диригентами Ісааком Паїним і Миколою Колессою. Хоча відтоді розвиток музичного життя у Львові аж до здобуття Незалежності відбувався під сильним ідеологічним тиском, наявність державного симфонічного оркестру і його стабільна діяльність мали позитивний ефект на українських композиторів, які отримали постійний доступ до симфонічного оркестру, з чим раніше були труднощі. Протягом радянського періоду Львів з концертами відвідували такі виконавці й композитори, як Дмитро Шостакович, Борис Лятошинський, Святослав Ріхтер, Давид Ойстрах, Леонід Коган та інші.

1981 р

Започатковано ключовий для класичної музики у Львові фестиваль «Віртуози» (тоді Всесоюзний музичний фестиваль «Віртуози країни»), який невпинно щороку збирає в місті музикантів з усього світу.

1995 р

У Львові відбулися перші «Контрасти» – фестиваль, який є важливим щорічним міжнародним форумом сучасної класичної музики в Україні, дає змогу відкривати для себе найцікавіші новітні експерименти – від оркестрових до камерних й електронних . З 2013 року ексклюзивним елементом кожного фестивалю є Ніч Контрастів, коли філармонія наповнюється музикою і перформансами до самого ранку.

2000—

Переступивши поріг третього тисячоліття, філармонія розширюється й урізноманітнює напрямки діяльності. Її колектив поповнився ще одним симфонічним оркестром – «INSO-Львів». Перелік регулярних акцій доповнився щорічним фестивалем «Відкриваємо Падеревського» і композиторськими майстер-класами COURSE. Музичний маратон «W LIVE», присвячений пам’яті Василя Сліпака, фестивалі «Львівські прем’єри» і «Юрій Ланюк і друзі» – це тільки кілька прикладів недавніх проектів філармонії. До того ж, тут відбуваються численні виставки, лекції, презентації, конкурси і навіть мультимедійні лазерні перформанси.