« Pizzicato e Cantabile »
Навіть упродовж спекотного львівського літа мистецьке життя міста не згортає своїх обертів. Цьогоріч, вже вчетверте у стінах Львівської національної філармонії, відбудеться міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновником та директором незмінно є провідна українська органістка Олена Мацелюх.
Така цікава назва з італійської дослівно перекладається як «щипати і співати». Саме такі два прийоми звукоутворення присутні на всіх етапах еволюції людства. Символами театрального та музичного мистецтва у Стародавній Греції став сліпучий духовий інструмент авлос і струнно-щипкова кіфара, на яких грали боги Діоніс та Аполлон. Біблійний цар Давид розспівував Псалми у супроводі свого псалтеріума. Пощипуючи струни ліри акомпонував собі до співу Орфей. Епічні жанри в різних народів Землі виникали від поєднання співу з грою на різних щипкових інструментах. У супроводі кобзи-бандури творили думний епос українські кобзарі. Тепер спів під гітару – найпоширеніший прояв музичної активності людей в усіх куточках нашої планети.
Слухачів очікують 10 цікавих подій, що триватимуть впродовж 14 липня – 11 серпня 2019 року. Фестиваль об’єднає музикантів із п’яти країн: США, Хорватії, Чехії, Франції та України. У їх виконанні звучатимуть всесвітньовідомі шедеври А. Вівальді, Й.С. Баха, Ф. Ліста, К. Дебюссі, Ф. Шуберта, С. Рахманінова та ще багатьох інших. Твори вищевказаних композиторів звучатимуть в оригінальних аранжуваннях та інтерпретаціях.
Окрім цього, гості фестивалю також презентуватимуть музику своїх рідних країн. Зокрема, у програмі «De la France avec amour», батько і син, П’єр Зеворт та Авґустін Зеворт виконають композиції французьких майстрів. 21 липня органіст Едмунд Андлер-Борічь також познайомить гостей події із творами для цього інструменту хорватських митців. 28 липня чеські музиканти виконають камерну вокальну музику Леоша Яначека та Антоніна Дворжака, а 6 серпня Петр Плани інтерпретуватиме чеську органну музику.
Багатогранний репертуар концертів поєднає фортепіанне, органне, духове, вокальне, клавесинне, струнне та навіть поетичне і зображальне мистецтво. Тож кожен зможе знайти собі подію до душі, та в повній мірі насолодитися цікавими зразками у неповторних виконаннях!
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...